Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak çınlaması
Merhaba hocam iyi akşamlar, hastalıklarla geçirdiğim bir ay sonrası şiddetli üşütme öksürük aynı zamanda sol omuz üstü başlayıp sol kulak arkasına kadar gelen bir ağrı
bir yol gibi düşünün hocam ağrı sonra bir akşam tv izlerken kulağımın çınladığını fark ettim.Bu arada geçirdiğim bir ay çok şiddetli ster ve korku ile geçmişti Ciğerlerimden korkuyordum çünkü.Fark ettiğim bu kulak çınlaması sonucu ertesi birkaç gün sonra Kbb gittim Timpanometri ve Saf ses Odyometri yapıldı Sol 5Db sağ 8Db odyometri sonuçları sağ 1dapa Sol 4dapa da Timpanometri sonuçları.Doktor birşeyin yok dedi Birde nöroloji gözükme mi istedi.Nöroli doktoru Bt ve Mr çektirmemi isteyip bunları da çektirdikten sonra o doktorda birşey bulamadı. Hocam bu kalıcı mı olur ki umarım olmaz dersiniz gerçekten çok korkuyorum aynı zamanda şiddeti artar mı işitme kaybına yol açar mı.Lütfen kusura bakmayın hocam uzun oldu iyi çalışmalar.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Boyun ve kas problemlerinden olabilir. Bit süre endişe ermeden beklemeniz uygun bence.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam teşekkür ederim cevabınız için hiç yüksek sese maruz kaldığımı bilmem işim gereği çok ciddi saatler masa başındayım bazen hiç kalkmadan 6-8 saat arası çalıştığım olur bilişim sektöründe olduğum için.Bunların bir etkisi olabilir mi ayrıca göz doktoru göz kuruluğun var demişti son haddinde göz kuruluğun diye bununda bir faktörü olur mu saygılar.
ÖM
Göz etkisi olmaz. Boyun kas problemleri üzerinde durulabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Çok teşekkür ederim hızlı dönüş için moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama yeri geliyor mahvediyor beni bu durum çok üzülüyorum umarım kalıcı olmaz işinizde başarılar hocam...
ÖM
Hocam özür dilerim tekrar rahatsız ediyorum bu kulakta bulunan hücreler ne gibi durumlarda ölüyor belli başlı nedenleri var mı şayet bir sorun yok ise bu hücrelerde çınlama yinede kalıcı olur mu.
ÖM
Hücre hassrı birçok sebeple olur. İlaç, ses travması, otoimmün, tümör, damarsal beslenme vb.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi