Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Temizletme ve Tıkanıklık Hissi
Merhabalar,
Bir iki aydır oturma, kalkma ve eğilme gibi hareketler yaparken sağ kulağımdan sanki bir şey varmış gibi ses geliyordu. Ara ara anlık ağrılar yapmaya başlayınca aile hekimine gittim. "Kulağın tıkanmış. Gliserin damlat." dedi. İki gün sabah akşam ikişer üçer damla gliserin damlattım ancak ikinci günden sonra tıkanıklık arttı ve hiç geçmedi. Bunun üzerine devlet hastanesine gittim durumu anlattım. İki kulağı birden temizledi ama temizledikten sonra sağ kulağımda ki tıkanıklık-tokluk hissi geçmedi. Odyometriye gönderdi. İşitmem normal çıktı ama bu tokluk tıkanıklık hissi devam ediyordu. Doktora belirttim o da hiç bakmadan "o makinanın havayla çekmesinden olmuştur geçer" dedi. Ama sol kulağımda öyle bir his oluşmadı. O sıra doğduğumdan beri kulak mememin hemen üst kısmında bulunan küçük yağ bezesi kist gibi görünüyor alalım falan diyordu. Ağrı yapmadığı için gerek yok dedim. Herhalde bu hisde geçer diye doktordan çıktım. Ama geçmedi hatta ara ara arttı bile. Su falan deyince daha da artıyor gibi geliyor. Bazen kulağımın üstüne yattığımda hafif akıntı oluyor gibi geliyor ama şikayetlerimde azalma olmuyor. Acaba normalinden az damlatmama rağmen gliserin mi kaldı? Bu sorunu aşmak için ne yapmam gerekiyor? Bu arada üç hafta önce kompozit diş dolgusu yaptırmıştım sağ tarafımda bir dişe ilk haftalarda diş ağrım azalırken son on gündür sağ tarafımdaki tüm dişlerde geziden aşırı ağrılar var. Diş doktoruna tekrar gittim yirmilik dişlerden (yaşım 28) deyip ağrı kesici yazıp gönderdi. Acaba dişlerimde bir şey oldu yoksa o da kulağıma mı vurmaya başladı çünkü başımın sağ tarafında çeşitli yerlerde ağrı oluyor? Bu arada çeşitli şeylere alerjim var ve alerji hapı kullanıyorum.
SAYGILARIMLA, İYİ GÜNLER, İYİ ÇALIŞMALAR
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tamamen temizlenmiş mi tekrar bakılmasını öneririm bu amaçla.
Diş problemleri de ağrı ağırlıklı problem yaratırlar. Tabii onların da tedavisi gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(13-10-2018, Saat:10:18 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tamamen temizlenmiş mi tekrar bakılmasını öneririm bu amaçla.
Diş problemleri de ağrı ağırlıklı problem yaratırlar. Tabii onların da tedavisi gerekir.

Teşekkür ederim. Sağolun.
ÖM
Rica ederim. Acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi