Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balon Tuboplasti
Filiz hanım yutkunurken oluşan citirtilar kulağımızdan değilde , cenenizden kaynaklı olabilir . Bende de aynı problem var bruksizm çene eklemi rahatsızlığında bu tarz sesler çıkabiliyor . Haberiniz olsun bunun için çene cerrahisine girmelisiniz
Berk bey ameliyattan sonra asıl sikayetleriniz tamamen geçti mi yani iyilestim tamamen diyebilir misiniz . Yoksa kısmen mi bir rahatlama yasadiniz
Zehra hanim tesekkur ederim ilginize. Ancak benim sorunum kulaktan kaynaklaniyor. Siz nasil oldunuz? Balon operasyonu dusunuyor musunuz? Bu arada hocamiza sormak istiyorum. Uyelerin birbirine forum uzerinden yazmasinda bir sakinca varmi?
ÖM
Hayır bir sakınca yok. Aksine birbirimizden öğreniyoruz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Filiz hanım sorununuzun kulaktan kaynaklandığını nereden anladınız yani seslerin kulağımızdan kaynaklı olduğuna . Doktorunuz mu söyledi . İlk foruma yazdığım zamandan daha iyiyim şükür elhamdülillah .balon tubaplasti olmayı dusundum fakat gittiğim hiçbir doktor gerekli yapmamız lazım şeklinde konuşmadık karı için tereddüt ettim . Oscarlı tüpümde problem var fakat balon da yapmamız lazım diyen olmadı neden demediler orasını bilmiyorum
Zehra Hanım mesajınızı çok geç gördüm kusura bakmayın, öncelikle sorunlarım hala tamamen geçmiş değil ama kulaklarımdaki basınçta ciddi azalmalar oldu ve dolgunlukta da azalmalar var. Ameliyat öncesine göre çok daha iyiyim tabii ki. Benim size tavsiyem bu ameliyatı daha önce yapmış bir doktora muayene olmanız, gerekli testler sonucunda doktorunuz bu ameliyatı olup olmamanız gerektiğine karar verebilir. Ben tedavi süresinde çok bunaldığım için ve internetten çok araştırıp kurduğum için anksiyeteme karşı psikolojik destek de aldım. O yüzden sizi anlayabiliyorum, balon tuboplasti türkiyede hala yeni bir ameliyat yöntemi ve ne yazık ki her doktor bu konuda bilgili değil, en doğrusu bu ameliyatı olmak gibi bir düşünceniz varsa ameliyatı yapan hekimlere muayene olmak.
ÖM
İrfan hocam merhabalar, ameliyat olalı 3 ay oldu kulağımda 2-3 gündür bi dolgunluk ve hafif basınç mevcut son 1 haftadır çok fazla sigara dumanına maruz kaldım ve ben de içtim, sigara östaki borusunun daralmasını tetikler mi ? ve yaşadığım bu durum iyileşme sürecinde normal midir ?
ÖM
Evet, sigara çok etkilidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Dumandan korunarak ve sigara kullanmayarak iyileşme mümkün müdür ? Yoksa durum kötüleşirse tekrar tuboplasti operasyonuna gerek kalır mı hocam ?
ÖM
Tek sebep duman mı önce ondan emin olmak gerek. Böyle tek tip soru ve net cevabı olamaz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi