Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulakta uğultu bas sesi....
Elbette. Zaten sürekli kullanılmaması gerektiğini iddia ediyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(16-12-2018, Saat:08:24 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette. Zaten sürekli kullanılmaması gerektiğini iddia ediyorum.

Ne yapmamı önerirsiiz ozaman?Bu serum fizyoliji ile avamys adlı burun spreyini vermişti doktor.Sadece avamysmı kullanayım ozaman .Birde ek olrak benim kulağımda 1 ay öncesine daha çoktu şimdi çok daha az çır çır çır musluk sesi gibi bir ses var.İki kulak zarımdada çökük. sol kulakta sürekli bir azalıyor bi çoğalıyor Bu ses sağ kulakta çok naidr oluyor hemen geçiyor..Doktor sinüzitin ve geniz nedeniyle östaki borusu tıkandığı için kulak zarların çöktü dedi. nazofarenksten parça alındıı tanısı nazaforenjit dendi.Bu çırlamanın sebebi, kulak zarı çökük oldğu içinmi yoksa sürekli burun yıkama ile burnumu yıkamamdan kaynaklanan kulağa su kaçmasındanmı.Duyma kaybım yok kulakta tıkanıklık hissi bu serumu kullanınca oluyor ama bir saate geçiyor.Çok kafaya taktım bı çırlama sesini.

Birde 2 ay önce kulağa kortizon iğne tedaviisi olmuştum.Başka bir hastanede 3 sesansta bırakmıştım tedaviyi.Sanki o iğnelerden sonra bu çırlama oldu gibi.Emin değilim ama..Bu iğne ve kortizonun kulak zarı veya ortağa kulağa zarar verme olasılığı varmıdır.

1 HAFTA önce tekrardan genizden alınan parçanın sonucunu almaya gittiğimde tekrar muayene etti ve hastalığında gerileme var ameliyatı şuanda düşünmüyorum 3 ay boyunca avamys spreyi ve serum fizyolojiyi kullanacaksın dedi.Ama benim kafama takılan çırlama sesi.Kulak zarı düzeldikçe bu sorun ortadan kalkacakmı yoksa orta kuılağa ve kulak zarına ciddi zararmı verdi endişeleniyorum.Ama duyma kaybım yok..Kulak zarında yada kemiklerde bir sorun olsaydı duyma kaybım olmazmıydı?
ÖM
Bahsettiğiniz sprey alerjide ve ödemde kullanılan bir sprey. Uzun kullanımında sakınca yok. Tuzlu su benim için aksine sebep.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(16-12-2018, Saat:07:06 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahsettiğiniz sprey alerjide ve ödemde kullanılan bir sprey. Uzun kullanımında sakınca yok. Tuzlu su benim için aksine sebep.

Hocam 20 gün oldu ve kulağımda basıncın vonk vonk sesler gitti gibiişey.Spreyi kullanmaya devam ediyorum avamys.Ama sizn bir çok konuda ısrarla söylediğiniz burundan tuzlu su kullanmayın önerisi kafama takılıyor.Doktor bana bunu 3 ay botunda süreklii kullan dedi.Kullanmassam sinüzit yine olurum eskiye dönerim diye korkuyorum.Yada sadece avamys lamı devam edeyim kararsız klaıdm.

Hocam 2 ayrı soruyada cevaplarsanız memnun olurum teşekkürler.

Hocam bunuda cevaplarsanız memnun olacam.Kulak zarlarında olan çökme sıvı birikimine bağlı kulak zarında tedavi edilemeyen hasar yada çekiç örs özengi denilen kemikçiklerde kireçlenmeye sebebiyet verirmi..Birde bu kulak zarında olan çökme kulakta çırr çırr tarzında ses yaparmı.Tedaviden önce vonk vonk ses ve bu çırlamalar çok falzlaydı ve bu sesler gün geçtikçe azalıyor.Bu östrakinin düzeldiğinimi gösterir..Kulaklarımda duyma sorunum yok testlere normal dediler.
ÖM
Ben tuzlu suyun problem yarattığını hastalarımda hep görüyorum. Facebook sayfamda da mekanizmasını anlattım. Tabii karar sizin.
Kalıcı problem olması için östaki borusunun uzun süre hiç çakışmaması gerekir ki çok nadirdir sonradan böyle bir durum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(28-12-2018, Saat:07:28 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tuzlu suyun problem yarattığını hastalarımda hep görüyorum. Facebook sayfamda da mekanizmasını anlattım. Tabii karar sizin.
Kalıcı problem olması için östaki borusunun uzun süre hiç çakışmaması gerekir ki çok nadirdir sonradan böyle bir durum.

Uuzun süre ne kadar bir süre ve uzun süre çalışmamamsının belirtileri nelerdir irfan bey.
ÖM
Sebepler ortadan kaldırıldıktan sonra üç ay bence.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Merhabalar hocam.Kulak zari ameliyati sonrasi gecmeyen kulak cinlamam var. 8 ay oldu. Ameliyati yapan doktor bu ameliyatin risklerinden birinin kulak cinlamasi oldugunu soylemedi. Kolay kolay bir sey olmaz dedi. Ameliyattan sonra kulaklarimda ugultu sesi ve bogukluk vardi. Bunu dedigim de olur boyle gecer dedi. Tinnitus teshisi konuldugunda sabret dedi. Hicbir aciklama yapmadi bu cinlamanin neden kaynaklandiginida bilmiyorum. İsitme testi sonuclarim saf sesortalamasi hava sol:39 sag:19 , konusmayi alma esigi sol:40 sag:20, konusmayi ayirdetme orani sol 92 80db sag 96 60db. Ameliyattan once de isitme kaybim vardi ama az oldugu soylendi.suan tiz sesleri duymamda sorun var oyle dedi doktor. Kan sonuclarim gayet iyi. Baska bir doktora gittigimde tomografime bakti ameliyat oncesi olan. Orada toplardamarimin genis oldugunu soyledi. Kulagim ici kir oldugu icin goremedi bu yuzden tam birsey diyemem ama sol high jugular bulb olabilir dedi. Hocam tam ne demek oluyor bu yardimci olursaniz tesekkurler. Bir de tinnitus hastalarinin beslenmede dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir? Mesela et tavuk yemek kuruyemis yemek yasak yaziyor ne kadar dogru hocam
ÖM
(29-12-2018, Saat:10:44 PM)Seyma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar hocam.Kulak zari ameliyati sonrasi gecmeyen kulak cinlamam var. 8 ay oldu. Ameliyati yapan doktor bu ameliyatin risklerinden birinin kulak cinlamasi oldugunu soylemedi. Kolay kolay bir sey olmaz dedi. Ameliyattan sonra kulaklarimda ugultu sesi ve bogukluk vardi. Bunu dedigim de olur boyle gecer dedi. Tinnitus teshisi konuldugunda sabret dedi. Hicbir aciklama yapmadi bu cinlamanin neden kaynaklandiginida bilmiyorum. İsitme testi sonuclarim saf sesortalamasi hava sol:39 sag:19 , konusmayi alma esigi sol:40 sag:20, konusmayi ayirdetme orani sol 92 80db sag 96 60db. Ameliyattan once de isitme kaybim vardi ama az oldugu soylendi.suan tiz sesleri duymamda sorun var oyle dedi doktor. Kan sonuclarim gayet iyi. Baska bir doktora gittigimde tomografime bakti ameliyat oncesi olan. Orada toplardamarimin genis oldugunu soyledi. Kulagim ici kir oldugu icin goremedi bu yuzden tam birsey diyemem ama sol high jugular bulb olabilir dedi. Hocam tam ne demek oluyor bu yardimci olursaniz tesekkurler. Bir de tinnitus hastalarinin beslenmede dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir? Mesela et tavuk yemek kuruyemis yemek yasak yaziyor ne kadar dogru hocam
Kulak çok nazik bir organ işde..Her bir operasyonda ya çınlar ya uğultu yapar.Bende bu korkularımdan dolayı kulaklarıma tüp taktırmadım.Derdi veren allah dermanıda veiri merak etmeyin.Geçmeyen kulak çınlamaları iç kulakta oluyor diye biliyorum.Diğer nedenler geçici olabilir..
ÖM
(30-12-2018, Saat:12:50 AM)Özgürr Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-12-2018, Saat:10:44 PM)Seyma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar hocam.Kulak zari ameliyati sonrasi gecmeyen kulak cinlamam var. 8 ay oldu. Ameliyati yapan doktor bu ameliyatin risklerinden birinin kulak cinlamasi oldugunu soylemedi. Kolay kolay bir sey olmaz dedi. Ameliyattan sonra kulaklarimda ugultu sesi ve bogukluk vardi. Bunu dedigim de olur boyle gecer dedi. Tinnitus teshisi konuldugunda sabret dedi. Hicbir aciklama yapmadi bu cinlamanin neden kaynaklandiginida bilmiyorum. İsitme testi sonuclarim saf sesortalamasi hava sol:39 sag:19 , konusmayi alma esigi sol:40 sag:20, konusmayi ayirdetme orani sol 92 80db sag 96 60db. Ameliyattan once de isitme kaybim vardi ama az oldugu soylendi.suan tiz sesleri duymamda sorun var oyle dedi doktor. Kan sonuclarim gayet iyi. Baska bir doktora gittigimde tomografime bakti ameliyat oncesi olan. Orada toplardamarimin genis oldugunu soyledi. Kulagim ici kir oldugu icin goremedi bu yuzden tam birsey diyemem ama sol high jugular bulb olabilir dedi. Hocam tam ne demek oluyor bu yardimci olursaniz tesekkurler. Bir de tinnitus hastalarinin beslenmede dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir? Mesela et tavuk yemek kuruyemis yemek yasak yaziyor ne kadar dogru hocam
Kulak çok nazik bir organ işde..Her bir operasyonda ya çınlar ya uğultu yapar.Bende bu korkularımdan dolayı kulaklarıma tüp taktırmadım.Derdi veren allah dermanıda veiri merak etmeyin.Geçmeyen kulak çınlamaları iç kulakta oluyor diye biliyorum.Diğer nedenler geçici olabilir..
Size de geçmiş olsun. Amin Insallah geçsin iyi olsun istiyorum herkesin aynı şekilde. Bir çözümü tedavisi olsa keşke. Doktor basit bit operasyon bir riski yok dedi. Gerçi hangi doktora gitsem ol dedi bana birşey olmaz ben de bilmiyordum böyle olacak bir tanıdık da oldu o gayet iyileşti iyi oldu bende cinlama başladı. Sad
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi