Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akustik Travma işitme kaybı ve çınlama
(29-11-2018, Saat:12:29 PM)sorunluadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İrfan Bey merhaba, kulak çınlaması için tinnitus lazer kalemi hakkında bilginiz var mı? Akustik travma durumlarında önerir misiniz?

Çene ve diş problemleriniz olabilir. Nöroloji uzmanı Dr xxxx’i bir araştırın.
ÖM
(04-12-2018, Saat:05:09 AM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-11-2018, Saat:12:29 PM)sorunluadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İrfan Bey merhaba, kulak çınlaması için tinnitus lazer kalemi hakkında bilginiz var mı? Akustik travma durumlarında önerir misiniz?

Çene ve diş problemleriniz olabilir. Nöroloji uzmanı Dr Emel Gökmen'i bir araştırın.

Çene ve boyun hareketlerimden çınlamamın artma sebebinin çene veya diş problemi olduğunu sanmıyorum. Çünkü travma yaşadıktan sonra bu problem geldi.
ÖM
İrfan bey 3,5 ayda son odyometri sonuçları şu şekilde;

6000 hz - 10 db
8000 hz - 10 db
12000 hz - 30 db
16000 hz - 40 db

Siz bu saatten sonra 12 ve 16 khz deki kayıpların tamamen düzeleceğini düşünür müsünüz? Yoksa artık oradaki hasarı kalıcı mı kabul etmeliyim?
ÖM
Bu frekanslar zaten yüksek frekanslar. Herkeste düşme mümkün.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(04-12-2018, Saat:11:58 AM)sorunluadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İrfan bey 3,5 ayda son odyometri sonuçları şu şekilde;

6000 hz - 10 db
8000 hz - 10 db
12000 hz - 30 db
16000 hz - 40 db

Siz bu saatten sonra 12 ve 16 khz deki kayıpların tamamen düzeleceğini düşünür müsünüz? Yoksa artık oradaki hasarı kalıcı mı kabul etmeliyim?

Hemen hemen aynı frekanslara sahibiz. Çınlamanız ne durumda?
ÖM
(04-12-2018, Saat:07:54 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu frekanslar zaten yüksek frekanslar. Herkeste düşme mümkün.

Anladım hocam

(04-12-2018, Saat:08:48 PM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen hemen aynı frekanslara sahibiz. Çınlamanız ne durumda?

Çınlama ilk güne göre azaldı fakat hala cızırtı şeklinde devam ediyor.
ÖM
(05-12-2018, Saat:02:26 AM)sorunluadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-12-2018, Saat:07:54 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu frekanslar zaten yüksek frekanslar. Herkeste düşme mümkün.

Anladım hocam

(04-12-2018, Saat:08:48 PM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen hemen aynı frekanslara sahibiz. Çınlamanız ne durumda?

Çınlama ilk güne göre azaldı fakat hala cızırtı şeklinde devam ediyor.

Benim de ilk günlere nazaran azalma söz konusu henüz 1,5 ay oldu. Ancak dalgalanmalar söz konusu. Bazı günler çok kısıkken bazı günler şiddetleniyor. Benzer sorunlar sizde de var mı merak ettim.

Bir de çınlama için hangi ilaçları kullandınız?
ÖM
(05-12-2018, Saat:02:59 AM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de ilk günlere nazaran azalma söz konusu henüz 1,5 ay oldu. Ancak dalgalanmalar söz konusu. Bazı günler çok kısıkken bazı günler şiddetleniyor. Benzer sorunlar sizde de var mı merak ettim.

Evet, benimde bazı günler çınlama seviyesi dalgalanıyor. Genel olarak aşırı uykusuzluk ve yorgunlukta artıyor. Çınlama için betaserc kullanıyorum 3,5 aydır fakat bir yararının olduğunu düşünmüyorum. Bana göre çınlama tamamen tiz seslerdeki kayıplarla alakalı. 12 ve 16 khz deki kayıplardan dolayı. Yani geçeceğine dair pek bir ümidim yok gibi 6 ay süresi var fakat 3,5 ayda geçmeyen çınlama neden 6. ayda geçsin?
ÖM
(05-12-2018, Saat:03:21 AM)sorunluadam Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-12-2018, Saat:02:59 AM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de ilk günlere nazaran azalma söz konusu henüz 1,5 ay oldu. Ancak dalgalanmalar söz konusu. Bazı günler çok kısıkken bazı günler şiddetleniyor. Benzer sorunlar sizde de var mı merak ettim.

Evet, benimde bazı günler çınlama seviyesi dalgalanıyor. Genel olarak aşırı uykusuzluk ve yorgunlukta artıyor. Çınlama için betaserc kullanıyorum 3,5 aydır fakat bir yararının olduğunu düşünmüyorum. Bana göre çınlama tamamen tiz seslerdeki kayıplarla alakalı. 12 ve 16 khz deki kayıplardan dolayı. Yani geçeceğine dair pek bir ümidim yok gibi 6 ay süresi var fakat 3,5 ayda geçmeyen çınlama neden 6. ayda geçsin?

Aynı ümitsizlik bende de mevcut. Yalnız ben Betaserc + Notropil + Vastarel + Tebokan Special + Apikopal + Cipralex (Sakinleştirici)
Bu ilaçların tamamını kullanıyorum. Ne gariptir ki , çınlama şikayeti ile konu açanların akibetleri ile ilgili bir veri yok. Yani konu açanlar konuyu sonlandırmamışlar. Ne kadarı iyileşti , çınlaması tamamen geçen var mı çok merak ediyorum.
ÖM
(05-12-2018, Saat:03:29 AM)Taspar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı ümitsizlik bende de mevcut. Yalnız ben Betaserc + Notropil + Vastarel + Tebokan Special + Apikopal + Cipralex (Sakinleştirici)
Bu ilaçların tamamını kullanıyorum. Ne gariptir ki , çınlama şikayeti ile konu açanların akibetleri ile ilgili bir veri yok. Yani konu açanlar konuyu sonlandırmamışlar. Ne kadarı iyileşti , çınlaması tamamen geçen var mı çok merak ediyorum.

Yabancı kaynaklara göre çınlamalar genellikle 6 ay - 2 yıl gibi sürelerde belirgin iyileşme gösteriyor. Yani çınlamanız hiç bir zaman şuanki gibi olmuyor. Ya tamamen iyileşiyor yada cidden sizi hiç rahatsız etmeyecek ufak bir tiz sese dönüşüyor. Buna beynin sese alışmasıda dahil tabi ki. Ama genelde kulak çınlamasının kalıcı kaldığı insanlarla konuştuğumda ilk 6 ay azalma olmuyor diyorlar. Yabancı forumlarda çınlamasının geçen örnekleri çok var kimisi 5 ayda kimisi 1 yılda hatta 2,5 yılda bile azalarak tamamen bitti diyenler var. Ki siz herhangi bir travmaya maruz kalmamışsınız. Yüksek sesten dolayı ölen hücrelerin yenilenmesi daha zor hatta bir yerden sonra duruyor. Doktorlar dahil bu hastalığı yaşamayan bilemiyor zorluklarını. Ama Allah'tan ümit kesilmez elbette hiç ummadığın bir an çınlaman kaybolup tekrar sessizliğe kavuşabilirsin.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi