Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geniz eti
Merhaba 6 ay önce burun tıkanıklığı sebebiyle doktora gittim doktor alerjik olabileceğini söyledi ve alerji testi yaptı ev akarı tozuna alerjim olduğu ortaya çıktı. Alerji ilaçları verdi ama burun tıkanıklığı geçmedi sonra kamera ile burun deliğimden baktı ve genizde bir şişlik olduğunu söyledi biyopsi almak istedi ben de korktuğum için istemedim bu ay içinde ise kulak iltihabı ve geçmeyen burun tıkanıklığı sebebiyle doktora gittim ve doktor geniz etinin büyümüş olduğunu ama korkulacak bişey olmadığını söyledi. Ben daha önce lenfoma hastalığı geçirdiğimi ve 3 yıl önce iyileştiğimi söyledim. Eğer böyle bir geçmişin olmasaydı biyopsiyi gerek yoktu ama bu durumda biyopsi alalım daha iyi dedi. Sizce bu geniz eti midir yoksa hastalık nüks mü etti çok korkuyorum. Alerji yüzünden geniz eti büyümüş olabilir mi?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Biyopsi almadan kimse emin olamayacağı sakince sizi muayene eden meslektaşımın önerisine uymanızı uygun buluyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi