Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yetişkin bademcik aldırma yada cerrahi küçültme
Hocam apne rahatsızlığım var yumuşak damak RF oldum 3-4 hafta oldu çok işe yarıyor, doktoruma bademciklerimin büyük olduğunu sanki uyurken gevşeyince orada daralma yaptığını belirttim o ise çok büyük değil dedi,
Benim bademcikler arka plikaları biraz geçiyor doktorumun risk nenedeniyle almaktan çekindiği aklıma geliyor.Ayrıca Bademciği keserek küçültmenin mümkün olmadığını söylüyor.
Benim merak ettiğim sorular şunlar
1- Bedemcik cerrahi olarak küçültülebilir mi ? (keserek)
2- Bademcik kesilerek küçültülürse aylar süren ağrı olur mu? Yan etkisi varmıdır?

Komple aldırmatansa küçültmek mantıklı geliyor sanırım iyileşme süreci ve kanama riski azalıyor,
Cevabınız için şimdiden teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik küçültme yöntemleri vardır. Avantaj ve dezavantajlarını hekiminizle konuşmanız gerekir.
Hem komple alınma, hem küçültmede hiç bir zaman aylar suren ağrı olmaz. Genelde 7-12 gün içinde ağrı biter.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam iyi akşamlar, bademciklerimi aldırmak istiyorum, yetişkinlerde bademcik almak çok mu riskli? Kanama olabilir deniyor, Şehir merkezinde yaşıyorum böyle bir kanama olursa müdahele süresi çokmu kısa olmalı, bu bademcikteki damarlar atar damar gibimidir, ölüm riski çokmu yüksek, doktorum komaya bile girme riski olduğunu söyledi, yaşım 39 sizce ne yapmalıyım
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Her şeyin bir riski var, çok riskli filan değil. Sık yapılan ameliyatlardandır. Elbette ameliyat sırasında veya sonrasında kanama olursa hekimimiz müdahale edecektir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi