Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulaklarımda basınç ve yattığım zaman basıncın artmasi
Kemikcik ve başka patofizyolojik sebepler düşünmek anatomi bilgisi gerektirir. Endişeli kişiler genelde böyle yaparak kendilerini dinliyorlar bunun için sordum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Kulaklarım hala sesleri boğuk ve arada duvar varmis hissi ile duyuyor ve kulaklarimin içi dolu dolu nefes almıyor sanki içerdeki hava hep aynı sis bulutu gibi . Ve sizin dediğiniz gibi 3 aydır bekliyorum burun spreyleri , alerji hapları içtim bu süre zarfında geçmedi . Yutkunurken kulaklarımdan çıtır çıtır sesler geliyor . Ne yapmalıyım gerçekten yaşam kalitemi etkiliyor bu durum
Cevabınız için teşekkür ederim. Benim de soğuk algınlığı sırasında kulaklarımda ağırlık ve basınç oluştu hastalığımın iyileşmesine rağmen bu basınç ve dolgunluk,ağırlık hissi geçmedi. Tam anlatamıyor insan ama kulağım yeteri kadar duymuyor gibi geliyor ve yattığım zaman ben de o baskı hissini daha çok hissediyorum kulaklarımda. 10 gündür böyleyim KBB muayenemde her şey normal çıktı bayramdan sonra işitme testlerine giricem. Cidden yaşam kalitesini çok düşürüyor insanın ve müdahale edilemiyor olması üzüyor insanı
ÖM
Sizin de bu şekilde mi ilerlemişti tedavi süreciniz ?
ÖM
Benimde hala o sertlik devam ediyor kulaklarım sert sert basınç hali sürekli var kulaklarımda fakat 4. Ayim bitmek üzere bunun östaki tüpü ile ilgili olduğunu düşünmüyorum artık . Başka birşey var fakat doktorlar bir türlü teşhis koyamadilarr. Norolojiye bile gittim birşey çıkmadı şükür . Ama sikayetlerim de geçmedi
Psikolojik olabileceğinden şüphelendiler mi peki hiç ve 4 ay boyunca kulağınızda hiçbir açılma olmadı mı ? ve kortizon tedavisi gibi bir tedavi gördünüz mü ?
Bu arada kulaklarım sert sertten kastınız kulak kepçenizi oynattığınızda size de kaskatı gibi mi geliyor ?
ÖM
Bende en az 7 kere işitme testine girdim hepsi normal fakat bu yaşadığım şeyi kimseye anlatamıyorum . Sesleri hala boğuk ve silik duyuyorum alttan alttan sanki yüksek ses rahatsiz ediyor mesela. Pat pat vuruyor sanki kulağımın içine girmiyor ses . Problem nerede bilmiyorum . Her yutkundugumda sert sert
Evet en son gittiğim doktor psikolojik olabilir dedi fakat yaşadığım şey belirtileri bariz olan birşey ben ne yaşadığımı biliyorum ama sehrimde gittiğim hiçbir doktor detaylı araştırma yapmadı . Mesela kulaklarımda yanma hissi de oluştu son zamanlarda . Östaki tüpü ile ilgili olan sorunum geçti fakat benim problemim bence iç kulak ile alakalı ama baş dönmesi bulantı olmadığı için bu durumu eliyor doktorlar
Büyük geçmiş olsun. Eğer bayramdan sonra tedavi olursam burayı yeşillendiricem bilgi alabilmeniz için.
ÖM
Herkese geçmiş olsun . Çok teşekkürler eğer fayda görürseniz bilgilendirirseniz sevinirim . Çünkü çaresizlik gerçekten çok zor

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi