Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulaklarımda basınç ve yattığım zaman basıncın artmasi
İyi günler, 1 ay önce üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirken her iki burnumda alerjik rinite bağlı tikaliyken uçak yolculuğu yapmak durumunda kaldım 2 mayıstan beridir kulaklarımda basınç basınca bağlı ağrı ve isitmede problemler yaşıyorum bugün bir ay oldu ve ayaktayken basıncı çok fazla hissetmeme rağmen yattığım zaman dışa doğru bir basınç oluşuyor kulaklarımda bunun sebebini öğrenmek istiyorum ve ne kadar sürede geçer bilgilendirirseniz sevinirim . Kulaklarımda ki basınç giderek azaldı bu süre içinde fakat hala az da olsa basınç devam ediyor ve sesleri bir tarafına yattığım zaman boğuk duyuyorum .
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Östaki borusunun hasarının düzelmesi altı haftayı bulabilir. Hatta üç ay da gözlemlenmiş. Sabırla beklemek akıllıca şayet belirgin bir hastalık devam etmiyor ise.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Böyle kısa bir sürede bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim . Daha önce östaki tüpü ile herhangi bir sorun yasamamistim bu olaydan sonra östaki tupunde sürekli devam eden bir bozukluk olur mu acaba yoksa iyileşme sürecinden sonra birdaha tekrar etmez mi . Aynı zamanda burnumda septum deviasyonu olduğunu söylediler 24 yaşındayım ameliyat olmazsan kulaklarımda sorunu devamlı yaşamam sozkonusu mu yoksa ameliyatsız bu durum düzeltilemez mi . Şimdiden teşekkürler
Süreklilik göstermez merak etmeyiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Yutkunurken de kulaklarımda ağrı ve sanki çok sert birşey varmış ta orda kalmış gibi his olması da bu sebepten dolayı mıdır. Östaki tüpü tıkanıklığı işitmeyi de engeller mi ?
Aynı zamanda hafif baş dönmesi ardından bir kulakta aniden oluşan işitme azlığı yaşadım bu şikayetlerin üzerine doktorum Vertigo teşhisi sebebiyle betaserc verdi. Baş dönmem şu anda yok ama iç kulak basincim olduğu için içiyorum eğer Vertigo ya da meniere mevcut değilse bu ilacı kullanmam da herhangi bir kulağıma zararı olur mu ?
İşitme ve denge etkilenebilir. Eşyalar dönüyor ve kulakta ciddi basınç oluyorsa diğer hastalıklar da araştırılmalı elbette.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Cevapladiginiz için çok teşekkür ederim . Son bir sorum olucak bu hastaligim nedeniyle doktorun verdiği iliadin isimli bir burun spreyini kullandım sadece beş gün kullandım . Hayatımda daha önce hiç kullanmadığım bir şeydi . Şuanda burun kuruluğu yaşıyorum acaba bu durum kalıcı bir hasar mi bıraktı burnumda . Yani burnumun kuruluğu zamanla geçer mi ya da sizin bunun için onerebileceginiz birşey var mı ?
Kalıcı hasar olmaz merak etmeyin.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

İyi günler , kulaklarımdaki sesleri daha net işitme gün geçtikçe daha iyi fakat hala yutkundugumda kulaklarım sanki duvar sert sert hiçbir açılma yok gibi bunun nedeni hala doku hasarı tam geçmediği için mi acaba ? Şimdiden teşekkürler

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi