Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sol kulakta çınlama
Hocam yaklasık 10 gün önce uyurken yan komsunun pencerelerini degistirmesinden ötürü darbeli matkap sesi duydum.bu sesi duyduktan yaklasık 20 dk. Sonra rahatsız olarak kalktım.sol kulagımda tıkanma hissi olustu.4 gün devam edince dr.a gittim.bu 4 gün icinde çınlamam yoktu.iaitme testi ve basınc normal cıktı.bir arkadasımın kulagımda tinnitus var bir arastır demesi üzerine arastırma yaptım.ancak arastırmadan sonra tıkanıklık hissi giderek sol kulagımda cınlamaya dönüstü.6 gündür cınlama devam ediyor.2 gün önce çınlama 2 saat kadar durdu tekrar geri basladı.beni cok rahatsız ediyor.
1.sizce kulak zarına kortizon enjeksiyonu yaptırmalı mıyım.
2.tebokan forte ve cavinton forte 10 mg(niposetin etken maddeli) ilac kullansam etki eder mi
3.gingko biloba etken maddeli destek hapı ne önerebilir siniz
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sanırım bu tedavileri akustik travma olarak soruyorsunuz. Ben bunları akustik travmada kullanmıyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Sad 
Merhabalar. Ben 16 yaşındayım. Bir ara burun tıkanıklığından dolayı burnumu boşaltmak icin basınç uygulamiştım. Daha sonralarda kulağımda en ufak bir çene hareketi ile ve hızlı nefes alışlarımda kırt kırt sesler gelmeye basladı.Sol burnumu da boşaltamıyorum artık tıkalı gibi. Ne zaman sol burnumu bosaltmaya calissam sol kulağımdan kırt kırt sesler geliyo ve korkuyorum. Doktora gittim orta kulagım kızarıkmış ilaç verdi 10 gün kullan geçmezse isitme testi ve bir test daha dedi.
Ben şu an çok huzursuzum. Bu sesler neden çıkarki ve tedavileri ameliyatlı olur mu ? Açıkçası çok korkuyorum. Östaki sorunları okudum internetten benim belirtilerimle uyuşuyor. Sadece ilaç tedavisi verimli olur mu ?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
İlaçları kullanın ve Östaki borunuza basınç uygulamayın. Kuvvetli sümkürmek ve/veya tuzlu su sıkıp basınç yapmak ters etki eder.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi