Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağ Kulakta İnce (tiz) Çınlama 5 aydır.
(01-10-2018, Saat:09:25 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaygıyı azaltıp dahili yönden dengeli duruma geçmeniz önemli şu an. Bir dahiliye hekiminin kontrolüne girmenizi öneririm.

İyi günler.
Stresi ve yukarıdaki bahsettiğim sorunları ortadan kaldırınca çınlamamın kafamın içine ve sol kulağa ettiği sirayet azalır ve şiddeti düşer mi hocam yani? Bir haftadır düzenli ve sağlıklı yaşamaya gayret ediyorum. Alkolü bıraktım, sigarayı da az içmeye özen gösteriyorum. Hemen olmasa bile sağlıklı ve düzenli bir hayat ile zamanla eskisi gibi tahammül sınırlarına geriler mi çınlamam? ya da artık kulak iyice zarar gördü ve hep böyle mi devam edecek? Bana sadece bu konuda bir görüş belirtirseniz sevinirim hocam.
Saygılar, iyi çalışmalar..
ÖM
Sadece başlangıç. Dengeyi sağlamak uzun bir süreç. Dahiliye hekiminin takibini öneririm tekrar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(02-10-2018, Saat:01:23 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece başlangıç. Dengeyi sağlamak uzun bir süreç. Dahiliye hekiminin takibini öneririm tekrar.

Merhaba hocam,
Epeydir yazmamışım çınlama başlayalı yaklaşık 1 yıl oldu ve hala devam ediyor.
Bazen gün içerisinde sesli ortamlarda evde veya dışarı da unuttuğum oluyor ama sessiz ortamda yine uğultuyu duymaya başlıyorum.
Çınlama ile ilgili ilaçlarda bitti birkaç aydır kullanmıyorum , kullandığım zamanla şimdiki zaman arasında bir farklılıkta yok sağ kulaktaki uğultu ve cızırtının şeklinde değişmede olmadı.
r-tms tedavisi bu konularda uzman birinin yardımıyla ne kadar başarılı olur acaba?
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi