Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağ Kulakta İnce (tiz) Çınlama 5 aydır.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamanın birçok sebebi var, tabii önce sebep üzerinde durulmalı. Kaygı ve stres en sık sebepler. Çınlama nabız şeklinde ise kulak yakınından gelen bir damarın sesi de olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam cok tesekkur ederim Allah razi olsun, cok strese sokmuslardi. nabiz seklinde degil ince bir sinyal sesi gibi surekli, belki circir bocegi gibi, bazen ben konusurken daha tiz olabiliyor, ya da disardan gelen bazi seslere tizlesebiliyor, bazen de sesler bastiriyor ve dumduz saga\sola yattigim zaman hareketsizken 10-20 saniye sonra geciyor ya da cok azaliyor. Ama hareketle tekrar basliyor. Gecmezse tomg. dediklerinden ve okuduklarimdan dolayi panik atak geciriyorum. Cok sicakta kaldigim ve yoruldugum bir gun basladi. Allah korusun tomg. en kotusu icin cekilmiyor degil mi? tek kulakta da olsa sadece stresten olabilir degil mi? Ya da gecici onemsiz sebepleride olabilir mi? Tek kulak olunca bakmak gerek denilince gercekten psikoljimi etkiledi o yuzden bu kadar detayli soruyorum kusura bakmayin lutfen. Stres kaynakli aylarca suren tek kulak cinlamasida ihtimallerden biri mi? Cok tesekkur ederim.

(30-05-2018, Saat:08:15 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamanın birçok sebebi var, tabii önce sebep üzerinde durulmalı. Kaygı ve stres en sık sebepler. Çınlama nabız şeklinde ise kulak yakınından gelen bir damarın sesi de olabilir.
ÖM
Maalesef ülkemizde hikaye ve muayene yerine tetkik istemek çok sıklaştı. Zaten iç kulak araştırılacaksa BT yerine MR daha uygundur. Bunu hekiminize danışınız.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(01-06-2018, Saat:03:36 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef ülkemizde hikaye ve muayene yerine tetkik istemek çok sıklaştı. Zaten iç kulak araştırılacaksa BT yerine MR daha uygundur. Bunu hekiminize danışınız.

Cok tesekkur ederim, son olarak sizce endiselenmeli miyim
ÖM
Hayır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(01-06-2018, Saat:06:30 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır.

Hocam cok tesekkur ederim, Allah razi olsun insallah bir an once yok olur. Cok sagolun. Ne kadar tesekkur etsem az. Iyi gunler
ÖM
Rica ederim. Acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(01-06-2018, Saat:08:00 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim. Acil şifalar.

Hocam tekrar merhaba...
Kontrastlı kulak ve beyin mr'ıda temiz çıktı, kandada sıkıntı yok..(folik acid'de az miktar düşüş var dr bunun sıkıntı yaratmayacağını söyledi)
işitme testinde zaten sorun yoktu..
dr'nin verdiği ilaçları kullanmaya devam bir ümit diyorum.
Bu arada sağ kulaktaki cızırtının akşamları kaybolup yerini yoğun bir uğultuya bıraktığını farkettim fakat sabahları gene aynı.
Vitamin desteği amaçlı lipo-flavonoid veya ote-flavonoid kullanmayı düşünüyorum bu iki üründe aynımıdır ? Birde araştırmalarım sonucunda bu vitaminlerin TR'de satılmadığını farkettim. Bu vitaminleri kullananlar nasıl temin ediyor acaba ?
ÖM
Bunların garantisi yok biliyorsunuz. Sadece tekini deneyin. Aynı anda tavsiye etmem. Ülkemizde var bildiğim kadarı ile.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(30-05-2018, Saat:06:58 PM)Melekmelek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam merhaba, ben 31 yasindayim, 1 haftadir sol kulaginda cinlama var, surekli aklim orda, bazen sesle yok oluyor bazen ben konusurken ya da disardan gelen bazi sese gore daha tiz bir hale geliyor (her konusmamda, ya da her seste degil) ve saga, sola dogru bazende sirtustu dumduz yatinca 10 saniye sonra kesiliyor ses ama hareket ettigim anda tekrar basliyor. dun kbb ye gittim muayene oldum isitme testi yapildi cok sukur sorun yok. Ama 15 gun sonra gecmezse tomografi cekelim dediler, yaygin kaygi bozuklugu ve panik atak var bunun ustune internette okuduklarim tetikledi suan. Arastirirken sizi gordum, yorumunuz benim icin cok onemli bunun onemsiz nedenleri olabilir mi? simdiden cok tesekkur ederim
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi