Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12 Ay geçmeyen Alerjik Rinit....
Merhaba
Yaşadığım sorunla ilgili bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
6-7 yıldır alerjik rinitim var yılın 12ayı var.
Doktorlara çok gittim herhangi bir sonuç alamadım.
4-5 defa test yaptım sonuçlar hep negatif çıktı,kan sonuçları yine öyle.
Asıl sorunuma gelecek olursak:
Sürekli ilaç kullanıyorum ama ilaç kullanmama rağmen bazen ilaç kullanmamışım gibi rinit krizleri yaşıyorum şiddetli.İlk yıllar yoktu,sonra yılda 2 defa vs bu son yıllarda nerdeyse ayda bir bir bu sıkıntıyı yaşıyorum.Bildiğim yatıyorum.,kalktığım an akıntı,hapşırma ,göz yaşı durmaksınızın devam ediyor.Uzanıp gözüm kapalı olduğu zaman bunlar azalıyor.Dolaysıyla kriz olduğu zaman yatağa mahkumum.
En son alerji doktoru senin burnun, dışardaki maddeleri tehlike olarak görüyor dedi.
Beni rahatsiz eden bir kaç şey var onlardan zaten uzak duruyorum bu krizler diğer günler gibi yaşarken ortaya çıkıyor.
Şimdi bir yerde okudum diyor ki riniti olan kişiler alerjik olmayabilir diyor,acaba buna benzer bir durum mu var,ya da burun yapısında bir sıkıntı mı var?
Özetle bu işin sonu ne olacak.İlaç sürekli kullanıyorum ama iki haftada bir bu krizler nerden çıktı.Bahar diyecem ama 7 yıldır böyle bir şey yoktu.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Vazomotor rinit de olabilir. Muayene olduğunuz hekime danışınız.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi