Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vertigo ve çınlama
Merhaba sayın hocam ben konyanın virane bir köyünden ahmet 75 liyim 99 yılından beri yüzde 94 engelliyim meslek tornacı askerlikden 2 yıl sonraydı iş yerinde yüksekden sırt üzeri düştüm başımı çok sert çarptım bu olaydan 2 ay sonra gözler çift ve bulanık görmeye başladı hastaneye gidip muayene oldum hastaneye aldılar 20 günden fazla yattım emarlar tahliller derken Dr. Bunda bir hastalık yok bu benden saglam ben bundan hastayım diye bir laf etti geçmiş olsuna gelenler dr. Ne dedi dlye soruyorlardı dr. Nin söyledigini söyleyince hocaya götürün gösterin diyenler oldu bunlara hoca denilmez ama hoca diyorlar medyumlar cinlerle baglantısı olanlar götürdüler götürmez olalardı eşi ölsün diye büyü yapmış dedi nerde diye sormuş hastanede deyince çabuk hastaneden çıkarın hap yok ilaç yok doktor yok hap ilaç kullanırsa doktora giderse ya felç olur yada ölür kurtaramayız onu biz iyileştirecegiz hemen hastaneden çıkarın deyince beni hastaneden çıkardılar oldu oluyor olacak he bugün he yarın diye oyaladılar durdular. Beyin su toplamış içeriyi sıkıştırmış sinirleri kurutmuş gözler görmez burun kokuları almaz sol kulak duymaz 0 cihaz bile olmuyor bir sag kulak var oda 65 dp kayıp var cihaz kullanıyorum beyin küçülmüş beyin küçülünce bazı yerleri tahrip olunca elektirik akımı farklanınca epilepsi de başladı. Sayın hocam bu olaydan beridir müthiş baş dönmesi var oturdugum yerden kalkınca oluyor gözlerime damla dökmek için sırt üzeri yatıncada bu baş dönmesi oluyor bazen okadar yüksek oluyorki o an ellerim kollarım müthiş titremeye başlıyor o anda elimde olan bir şeyi tutamıyorum elimden düşüyor ve kısa süren halsizlik oluyor bu olaydan beridir boynumda sag kol küreglnde ve belimde sorun var ve 24 saat hiç susmayan yüksek sesde çınlama. Sayın hocam bu baş dönmesi vertlgomu bunun için ne yapmamı nereye muayene olmamı önerirsiniz babam doktora götürmüyor maddi durum yok borç çok olursa ramazan sonuna babamın haberi olmadan enişteyle doktora gidecegim nereye hangi bölüme muayene olmam gerekir tavsiyeleriniz nedir? ramazanda bana para yardımı yapanlar olur bu yardımlarla tinnitus maskeleyici terapili işitme cihazı akıllı cihaz almayı düşünüyorum bu cihazlar işe yararmı tavsiye edermisiniz. Maddi durumum olsa hemen sizlere muayene olmaya gelirim sizler gibi profesyönel olmuş kişilere muayene ve tedavi olmak istiyorum neden derseniz kulaklarımdaki hastalık sıkıntı okadar çok fazlaki anlatmakla yazmakla bitecek gibi deyil. Sayın hocam son olarak bu kulaklardaki çınlama ve duymayan sol kulaktaki yazmakla anlatılamayacak vir şey ve en güçlü ışıgı bile hissetmeyen görmeyen gözlerdeki sürekli degişen hareket eden şekiller ve renkler sebebiyle uyumak okadar zorlaşıyorki anlatmak mümkün deyil. 2005 yılında amca ohluna kalmaya gitmiştim akşam kayınpederi geldi anlat nasıl oldu dedi anlattım hastaneyi aradı yarın hasta gelecek hiç bir ücred almadan gerekeni yapın dedi konya nakipoglu hastanesinin yönetim kurulu başkanıymış babamı aradım yarın gel durum bu hastaneye gidecegiz diye bana bagırdı kızdı söydü hakaretler görmek lazımdı o anı nöro pisikiyatri dr muayene etti emar isdedi emar raporuna ve benim annattıklarımla 2 hap yazdı biri 2.5MG diyeri tam hatırlayamıyorum 100MG dan aşagıydı kutuda 18 taplet vardı bu haplar çok iyi olmuştu kulaklarımdaki çınlama gün içerisinde 5 veya daha fazla 3 saniye gibi susuyor tekrar başlıyordu epilepsi nöbet halide geçmişti haplar bitti tekrar almadılar hapların açma kapama kapaklarını saklamıştım ama onlardada hapların isimleri yazılı deyilmiş hastaneye ücretsiz muayene oldugumdan hastanedede kayıt olmayınca hapları kaybettim. Bu sahtekar yalancı medyumların yüzünden evlilikde sona erdi. Başarılarınızın devamı temennisi dilegiyle teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Baş dönmesi için kulak burun boğaz bölümüne baş vurun ve pozisyonel vertigo var mı baktırın derim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi