Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tamoxifen yan etkisi alerjimi oldum korkuyorum
Merhaba,Tamoxifen 10 mg içtikten 20 dk sonra boğazın üst kısmında(adem elmasının biraz üstünde) ağrı başladı bir daha içmedim şuan üzerinden 6 gün geçti zamanla ağrı arttı ağzımdan baktım küçük dil büyümüş gibi gözüküyor normal boyutunu bilmiyorum ama küçük dilin ucu gözükmüyor sürekli devam eden bir ağrı var yutkunmamda bir parça varmış gibi hissediyorum baya ağrıyor nurofen ve arveles içtim ama geçmedi ve orda birşey varmış gibi hissettiriyor alerjik bir durummu yaptı acaba korkuyorum kbb ye gitsem hemen teşhis edebilirlermi yoksa endoskopi için gün mü verirler bu teşhis ederken öğürme vs olur mu kolay bir işlemmi çok ciddi bi reaksiyona yol açmış olabilirmiyim bilmiyorum.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yan etki gibi durmuyor. KBB muayenesinde anlaşılır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(02-04-2018, Saat:08:07 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yan etki gibi durmuyor. KBB muayenesinde anlaşılır.

İrfan bey bugün kbb gittim faranjit dedi bu küçük dilde büyüme(uzama) yapar mı duocid verdi bunun için yani bu bağlamda tamoxifenin yan etkisi veya alerjisi değil diyebilirmiyiz?(tamoxifenden 20 dk sonra başlamıştı tesadüf herhalde?)Kulaklarıda aspiratörle temizledi sol kulağım daha çok tıkalıydı nabız sesi duyuyordum ikisininde tamamen açıldığını söyledi fakat sağ daha iyi duyuyor bunu nerden anladım dersenız sağ kulağa dokunduğumda ortaya çıkan ses daha net ve sol kulağımda hala nabız sesi var geçer mi acaba ..
ÖM
Muhtemelen enfeksiyon ile tesadüf birleşti. Zaten süreçte belli olur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(05-04-2018, Saat:09:10 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhtemelen enfeksiyon ile tesadüf birleşti. Zaten süreçte belli olur.

İrfan bey duocidi bitirdim buna rağmen herhangi bir tepki alamadım küçük dil hala büyük ve üzerinde kırmızılı mor renke yakın kılcal damarlar geçiyor ve ağrıyor doktor buna faranjit deyip duocid vermişti yakın zamanda tekrar gidicem ne olduğu hakkında sizin bir fikriniz varmı diğer sorumsa kulak ile ilgili gliserin kullandıktan sonra tıkalı temizlenen kulağım diğer sağlam kulağım kadar iyi duymuyor ve sürekli nabız atıyor ara sıra nadiren ağrı girip çıkıyor doktor temizledikten sonra işlem tamam demişti acaba tam olarak temizlemedimi zaten iltihap vs olsa duocid işe yarardı herhalde kafayı yemek üzereyim artık.
ÖM
İlk fırsatta tekrar muayene olmanızı öneririm. Gliserin kulakta tıkanıklık yapar. Bu da muayenede hemen anlaşılır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi