Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teşhis edilemeyen kulak hastalığı.
Teşhis edilemeyen kulak hastalığı. Sağ kulağımda 2015 ten beri geken bir hastalık var. Birçok kbb hekimine başvurdum ama hastalığın şu diyebilen olmadi. Sol kulağimda çocukluğumdan gelen sensörinal bir kayıp var zaten yaklaşık 3 senedirde sağ kulağımda sıkintı yaşıyorum. Sağ kulağimda birkaç farklı tonda çınlama var bu 2015 te başladı o zamanlar hafif ti sonralari artti. 2015 ten itibaren sağ kulağimda işitmede gitgeller başladi. Çeştli hekimlere başvurdum ani işitme kaybı, menier diyenler oldu sinüzüte bağlayanlar oldu. Kulağima iğne yoluyla kortizon aldim. Damar yoluyla kortizon aldim. Ama her ne kadar ilaçları aldığımda iyileşsemde sonraları yine işitmemde kötüye gitmeler oldu. Yüksek frekanslarda şiddetli düşmeler görüldu. Işitmem kötüye gittiğinde ilaç tedavisi almasam bile kendiliğinden düzeliyordu. İstimemin kötüye gideceginin haberini çınlamam veriyor kötüye gideceği zaman çinlama çok şiddetli bir şekilde artıyor. Diğer bir husus ta işitmem belli bir dönem o işi yaparken hemen kötüye gitmeye başliyordu. Mesela işe gittiğim zaman işitmem kötulesiyordu. Sonra bu düzeldi. Baska bir sekilde geri döndü bu sefer de ders çalisirken işitmem kötülesmeye basladi. Ne zaman elime bir kitap alsam okumaya baslasam ilk once cinlamam artiyor sonra isitme kotulesiyordu. Bu da zamanla düzeldi. Son 5 6 aydır iyiyim. Tabi çinlamam hala var iştimede git geller oluyor ama 2000 hz den sonra oluyor telefondaki programdan olçuyorum. 2015 te işitme testim sol kulak 75 db saf ses ortalaması, sağ kulakta 7 db di. Sag kulagimda tüm frekanslar 10 db felandi. Ama şimdi sağ kulağimda 2000hz den sonra gözle görülür şiddetli bir düşüş var. Bazi ince sesleri duyamiyorum. Ve asil tuhaf olan fiziki muayene mr sonuçlari kan değerleri hersey temiz ken oldu bunlar. Şimdiye kadar hiç baş donmem denge problemimde olmadi. Benim hastalığım ne olabilir sizce?
ÖM
Tipik bir hastalığa işaret etmiyor. Ancak işitme testiniz sağ kulakta normal. Sadece yüksek frekans düşük ki birçok sebebi olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Peki hocam kulak mr felan tertemizken niye bu sıkıntıları yaşıyorum. İç kulaktakı sorunlar kulak mr nda görülebiliyor mu hocam?
ÖM
Hücresel düzeydeki problemler MR'da görülmez maalesef.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi