Tarih: 30-09-2014, 07:47 AM Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! (Oturum AçKayıt Ol)

Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULAKTA KİREÇLEME
özlem_ozo Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
KULAKTA KİREÇLEME
İYİ ÇALIŞMALAR. ARTVİN'DEN ANNEM İÇİN MESAJ ATIYORUM SİZE. ANNEM 57 YAŞINDA VE İKİ YILDIR İKİ KULAĞINDADA İŞİTME KAYBI VAR. GENÇ YAŞTA GEÇİRDİĞİ ROMATİZMAL HASTALIKTAN DOLAYI KULAKLARINDA KİREÇLEME OLMUŞ VE 55 YAŞINDAN SONRA HIZLI BİR ŞEKİLDE DUYMA BOZUKLUĞU BAŞLADI, SOL KULAĞINDA %80 ORANINDA; SAĞ KULAĞINDA İSE %65 ORANINDA İŞİTME KAYBI VAR. DOKTORLAR KULAKLIK TAVSİYE ETTİLER. KULAK İÇİ MODELİNİ ALDI HER İKİ KULAĞI İÇİNDE. ANCAK İKİSİNİDE AYNI ANDA KULLANAMIYOR. BU DURUMDA ÇOK FAZLA SES DUYDUĞUNU VE SESLERİ AYIRT EDEMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. BU KONUDA BANA YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. E-MAİL ADRESİM: ulu_ozlem@hotmail.com
08-02-2013 10:53 AM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Rep Puanı: 21
RE: KULAKTA KİREÇLEME
Merhaba,

Geçmiş olsun. Kulakta kireçlenme orta kulakta ve iç kulakta olmak üzere değişebilir. Orta kulak kireçlenmesi "otoskleroz" hastalığında operasyon mümkündür, iç kulakta olursa maalesef şu an için tek tedavi işitmeyi artırmak için işitme cihazıdır. İştime cihazlarının uygun seçilmesi ve ayarlarının iyi yapılması lazımdır, aynı gözlük gibi, nasıl ki yanlış gözlük takarsanız daha kötü olur, uygun olmayan işitme cihazı da duymada fayda vermez. İşitme cihazlarınızın ayarlarını kontrol ettirmenizi öneririm.

Saygılarımla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
http://www.kbbistanbul.com.tr
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
neslihan Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Kireçlemenin ameliyatı yokmuSad
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Merhaba,
Sanirim ayni uyemizsiniz, dedigim gibi kireclenmenin nerede olduguna bagli.
Saygilarimla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
08-02-2013 10:54 AM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
arzu çakır Çevrimdışı
Yeni Üye
*

merhabalar
23 yaşındayım evliyim genetik olarak işitme kaybım var geçenlerde doktora gittim ve doktor iki kulağımda da kireçleme olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi. ankarada yada istanbulda olmam gerektiğini söyledi çünkü büyük şehirlerde bu ameliyat daha dıklıkla yapıldığını ve doktorlar daha başarılı olduğunu sölediler...

öğrenmek istediğim bu ameliyatın tehlikesi var mıdır ameliyat bunu kesinlikle iyilşetirecek mi herhangi bir riski var mı gelecekte yeniden oluşma durumu olur mu ameliyatı ağır bir ameliyat mı beni bu konularda bilgilendirirseniz çok sevin,r,m şimdiedn iyi çalışmlar...
08-02-2013 10:55 AM
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Teşhisinizin "otoskleroz" olduğunu düşünerek bilgi veriyorum. Bu operasyonda (Stapedotomi) başarı şansı %95'tir. %4 aynı kalabilir işitmeniz % 1 daha kötü olabilir. Bu oranlar en iyi ellerde dahi bu şekilde görülmektedir. İki kulak en az 1 yıl arayla ameliyat edilir. Her ameliyatın riski vardır, ameliyat öncesi ve ameliyat sırasında alınacak tedbirlerle en aza indirilir, sadece kimse hiç risk yok diyemez.
Saygılarımla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
arzu çakır Çevrimdışı
Yeni Üye
*

peki hocam bu ameliyatın maliyeti nedir ben bağkurluyum ne kadara mal olur bana bu ameliyat??
ben evliyim henüz hamile değilim hamilelik bu riski artırıyormuş hamile değilim ama korunmuyorum da çocuk düşünüyorum sizce bu düşüncemi ertlemem gerekiyor mu ? hamile kalsam hamilelikte bu ameliyat gerçekleşse bir problem söz konusu olabilir mi ??
doktorum bana 2-3 yıl içersinde ameliyat olmam gerektğini söyledi iki kulağın en az bir yıl arayla ameliyat olması gerektiğni söyliüysunuz hamilelik bu süre içerisnde bir problem teşkil eder mi ???
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Hamilelikte kireçlemenin hızlandığını biliyoruz. Mümkünse ameliyattan sonra hamile kalmanızı öneririm, yoksa yapacak bir şey yok. Hamilelik esnasında acil olmayan ameliyatlar yapılmaz.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
08-02-2013 10:56 AM
therex Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Bu bilgiyi öğrendiğim çok iyi oldu. Bir arkadaşım soruyordu bunu. Ona yarın bu link'i verebilirim. Teşekkürler.
08-02-2013 10:57 AM
Pakar Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Merhaba, Forumunuza denk geldiğim içim kendimi şanslı hissediyorum.
1975 de sol ve 1976 da sağ kulağımda Merhum B.Cevanşir tarafından otoskleroz ameliyatı oldum 35 sene sonra olay terkrar nüksetti. Bir KBB (sırf bu dalda hizmet veren) bir hastaneye muayene oldum testlerim neticesinde otoskleroz olduğu kesinleşti. Fakat bana bu ameliyatın riskli olduğu işitme kaybına uğreyecağım söylendi. İkinci bir ameliyattan dolayımı bu risk olduğunu sordum hayır ilk içinde aynı risk mevcut dediler ve bende bir bir tereddüt oluştu. 35 sene evvel Çapada bu ameliyat yapıldı ve teknolojinin ilrlemesine rağmen 35 sene sonra ameliyat yapılmasından kaçınılmasını düşündürücü geldi. Bu arada Rahmetlinin talebelerinde birini buldum ona sordum oda bana riskli dedi ve her iki hekimde işitme cihazı önerdi yaşım 65 olmasına rağmen işitme cihazı bana çok sıkıntı vereceğini düşünüyorum en azından piskolojik olarak. Herne kadar tarafınızdan muayene edilemiş olmakla beraber bu konuda mümkünse fikrinizi öğrenmeyi arzu ediyorum.
Saygılarımla
08-02-2013 10:57 AM
Yeni Cevap 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi