Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüksek sesten tek taraflı kulak çınlaması
Merhaba, sol kulağım yüksek sesten dolayı çınlama gibi bir tepki veriyor ama cığk cığk diye kbb ye gittim işitme testi yapıldı fakat bir şey çıkmadı mr a gittim sonuçlarım temiz çıktı devam ederse beni çapa veya Cerrahpaşa’ya yönlendirdi ama çok sıklıkla oluyor ve başımıda ağrıtıyor acaba bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir ?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Belirgin bir hastalığa işaret etmiyor maalesef. Daha detaylı hikaye ve tetkik gerekebilir gerçekten rahatsız ediyorsa.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba,

Benzer bir şikayetim olduğu için yeni konu açmadan buradan paylaşmak isterim.

Yaklaşık 4-5 aydır sağ kulağımda belirli şiddette seslere karşı çıtırtı/hışırtı şeklinde, örneklemek gerekirse bir miktar çok küçük boyutta plastik bilyenin (elektronik cihaz kutularındaki nem alma torbalarındakine benzer) yere saçılması gibi, ses oluşuyor. Belirli şiddette sese örnek vermek gerekirse de plastik torba hışırtısı, basınçlı araba yıkama makinesi, elektrik süpürgesi vb.

Bir ay kadar önce Başkent Üniversitesi Hastanesinde muayene oldum. Frekans bazlı çeşitli işitme testleri yapıldı ama bir sonuç alamadım, herhangi bir teşhis konmadı. Bu arada yaklaşık bir haftadır ensemin sağ tarafında, sağ iç kulak hizasında, hafif bir basınç/doluluk hissi de var.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Belirgin bir hastalığa işaret etmiyor. Şikayetlerinizi tekrar söyleyerek ikinci kez muayene olmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi