Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAYANAMIYORUM ARTIK
Merhabalar;

Şu an bunları sıfır moralle, ümitsiz ve korku dolu hislerle yazıyorum. Ne olur yardım edin, en azından manevi destekleriniz ile...

Ben şu an 43 yaşındayım, iyi bir işim, iyi bir ailem, kendimce maddi imkanlarım vs... var Allah'a şükür.

Ben bebekken ateşli bir hastalık geçirmişim. Lenf bezelerim falan şişmiş, küçük yerde yaşadığımızdan belki de yanlış bir ilaç tedavisi sonrası (xxxmisin ile biten bir ilaçmış) sağ kulağımı kaybetmişim. İç kulak sinirleri ölmüş... Bu olay ben bebekken olduğu için tek kulakla yaşamamın çok fazla negatif bir etkilerini yaşamadım sayılır.

ANCAK, 2009 yılı Haziran ayında bir öğlen iş yerimde çalışırken çok tiz bir çınlama duymaya başladım sol (duyan tek kulağımda). Yanımda çalışan arkadaşlarıma; "galiba şu tepemizdeki florasan bozulmuş ses yapıyor dedim. Onlarda "yok ses gelmiyor" diyince hemen başka bir mekana gittim, evet orada da aynı tiz ses vardı...
Tek kulağım olduğu için zaten evhamlıyım, hemen en yakın özel bir hastaneye gittim Mecidiyeköy'de. KBB uzmanı kontrol etti, biraz kir var, temizledim, birazdan geçer dedi, ama geçmedi.
O zamanlar sabahları yataktan kalktıktan 1-2 dakika sonra başlıyordu. O günden sonra uzun bir kontrol, ilaç, tetkik süreçleri başladı. Vastarel, Betaserc, Nerox B tarzı ilaçlar, bitkisel bazlı ilaçlar kullandım bir süre (6-8 ay kadar) Bu arada, boyun damarları doblerleri, beyin elektrik testleri falan yapıldı. Kayda değer hiç bir sonuç elde edemedim. Hemen hemen 5 yıldır da hiçbir tedavi, ilaç vs. kullanmıyorum.

İnternet üzerindeki çeşitli sitelerde ses eğrilerinden, kulağımdaki çınlamanı tam karşılığı 11.000 hz' ye denk gelen çok ince (elektrik sesi gibi) bir ses. Ama ne yazık ki şiddeti neredeyse tüm aldığım seslerin %20 sine denk geliyor.
Çenemi elimle sağa doğru zorladığımda bu frekansta değişikler oluyor, ya da başımda çınlayan kulağımın bir 5 cm üzerine avucumla bası yaptığımda.

Durumum bu şekilde. Bazen tabir-i caizse kafamı taktığımda delirecek gibi oluyorum. hem çınlamanın verdiği rahatsızlıktan, hem de tek kulağım olduğu ve onunda çınlayan bir kulak olduğu için. Ya bu çınlama daha da artarsa, o kulağımı da kaybedersem... Tek kulağım olduğu için yarın bir gün onu riske atacak bir ameliyata vs. de girmekte tereddüt kaynağı benim için...

Kusura bakmayın uzun bir yazı oldu ama, inanın hem çınlamanın rahatsızlığı, hem de psikolojik olarak kendimi berbat hissediyorum...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Aynı ilaç sağlam görünen kulakta da tiz frekanslarda hasar yapmış şimdi meydana çıkmış olabilir. Sağırlık beklenen bir durum değil merak etmeyiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi