Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak çınlaması
(05-01-2018, Saat:02:55 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi o zaman, geçmiş olsun.

Hocam 1 buçuk ay önce gece ilk olarak sol kulağımda 2 tonlu ince ve kalın ses şeklinde çınlama başladı.1 hafta sonra vastarel vasoserc kullanmaya başladım. Çınlamada %60 azalma oldu , geçti derken tekrar etti yine geçti derken tekrar etti sağ kulağımda da motor sesi gibi ses eklenmeye başladı. Gün geçtikçe az da olsa daha da azaldığını hissediyorum strese bağlı kulakta motor sesi geçer mi çünkü gün geçtikçe azalıyor. Bu durumu nasıl değerlendiriyorunuz? İyiye işaret midir?İşitme kaybım yok. İşitme testi ve timpanomeri testlerim normal çıktı kbb muayenede bir şey çıkmadı tomografi çekildi beyinde sorun yok. Kan değerlerim normal. Sadece kronik boyun ağrılarım var o etkiler mi bilemedim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Başka bir konu başlığında cevap verdim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Günaydın Hocam Kolay gelsin.
Benim 4 aydır sağ kulakta belirgin sol kulakta hafif çınlama var. İlk başlarda ciddiye almadım. Bugün KBB ye muayene oldum. Testlerde hafif şiddetteki seslerde işitme kaybı çıktı.
Ayrıca benim sağ burun içindeki kemik eğriliği baya ilerlemiş ve neredeyse kapanmış. Sol tarafta et şişmesi nedeniyle hemen hemen aynı. Sizce burun ameliyatı bu benim kulak çınlamasını olumlu yönde etkiler mi?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burun nefes alma düzelmesi orta kulak basıncına etki eder, bu da muayenede fark edilir. İşitmenize etkisi olmayacaktır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi