Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulağım sese tepki veriyor. Açılıp kapanıyor.
Merhabalar. Sol kulağımda ciddi bir problem var. Sessiz bir ortamdayken çakmak (basmalı) çakınca çıkardığı çat sesinden hemen sonra sol kulağım o sessizlikte çıkan bir ani sese tepki olarak açılıp kapanıyor. Yada masaya kalemle bir kere vurunca çat sesi yine kulağımı açıp kapıyor. Sanki su kaçmış içine sağa sola kafanızı sallayınca kulağınızdan ses çıkar. Aynen o ses çıkıyor. Garip olan şey ise bu 2 senedir var.

Gittiğim 2 adet doktor oldu. 2 side piskolojik dedi yolladı. Gerçekten kulağa verilen değer bumu ? Benim problemim olmasa neden böyle bir şey ortaya çıksın ?

Bu problemi olan varsa lütfen siteye üye olup yorum yapsın. birbirimize ulaşalım.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Enteresan bir şikayet. Tetkik yapıldı mı? Mesela timpanogram.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Gittigim 2 farkli hastanede ki 2 farkli doktor bunlari istemedi. Sadece 1 si kulak basinc testi yaptirdi. ZAR da delik varmi yok mu diye sanirim. saglam cikti. Mesele su 2 sene once kulagima darbe aldim. Kulak zarim yirtildi sonra duzeldi. BASS seslerini alamiyordum. 1-2 hafta sonra iyilesti. Bu olay cok canimi sikiyor artik. Bazen dusunuyorum sol kulagimi iptal mi ettirsem acaba diye. Cunku sol kulagim sessiz bir ortamda ani bir kick sesi cikinca ilk sefer bozuk bir ses veriyor sonra normal duymaya basliyor. Ani Cat cat sesleri gibi. Bir muzik dinliyorsam kick li ilk 10 saniye alismasi gerekiyor sol kulagimin sonra tepki vermiyor. normal olarak dinleyebiliyorum asil mesele sessiz ortamda bu sorun oluyor. Her 3 dakkada bir cat sesi ciksa ki normal olarak kalem kitap sesi olarak cikariyorum ister istemez. dikkatim dagiliyor.

Bu arada cok gerilip esneyince sol kulagimda kas sesi duyuyorum. Sag da duymuyorum o kas sesini. degisik bir esnemekte olmayan bir ses.

Kulak kemikciklerimin zarar gormesinden supheleniyorum ama oyle olsaydi sesleri duyabilir miydim ?
ÖM
Travma sonrası ortaya çıktığı için orta kulakta veya zarda düzeltilebilecek bir hasar var mı bakmak gerekebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İrfan bey merhaba gegirme yada kendimi zorlama durumlarında sag kulagımda 2-3 saniye köpük patlarmış gibi sesler geliyor özellikle gegirme ihtiyac duydugumda neden olabılır östakimi acaba kulak kiri yada su mu kactı? tesekkurler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Östakiden orta kulağa basınç gidiyordur. Önemi yok. Zorlamayın ve ara sıra geğirme de sorun yaratmaz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

İrfan bey 2-2,5 yil sag denge siniri hasari yuzunden diizzinesstan cok cektim.. O yuzden kulak diyince akan sular duruyor tesekkur ederim cevabiniz icin..
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Aynı soruna sahipiz. Dış kulak enfeksiyondan dolayı çınlama ile birlikte oluştu. Kulağım içinde baze ince patlama oluşuyor ve sesleri sorunlu kulağım bazen parazitli duyuyor. Sanırım östaki borusu ile ilgili. Doktora tekrar muayene olacağım.
ÖM
Allah kahretsin hala var sol kulagimda bu tepki sese karsi geri ses gelme olayi. Sol kulagimi sagir ettirmeyi dusunuyorum ne ders calisabiliyorum nede adam gibi sessiz ortamda konusabiliyorum. Intihari dusunmeye basladim artik
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi