Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Timpanoplasti mastoidektomi ve kemikçi
Merhaba hocam iki ay önce enfeksiyon geçirdim sağ kulaktan zar perfore oldu ve halen iltihap kurumadı. Sol kulağım ise kom. Sağ kulaktan ameliyat olucağım tomoğrafi sonucum sol mastoid selüller aerasyonu kaybolmuştur. Yer yer sklerotik değişiklikler mevcuttur. Solda epitimpanium hipotimpaniumda yumuşak doku izlenmektedir. SAĞ mastoid selüller aerasyonu azalmıştır. bitetal dış kulak yolu doğaldır. biteral iç kulak yolu doğaldır. Biteral serebellopontin köşeler doğaldır. Odto testim ise. Saf ses ortalaması hava sol 46 sağ 35 db kemik sol 5 sağ 8 konuşmsyo ayırt etme eşiği SOL 55 SAĞ 45 konuşmayı ayırt etme skoru. Sol % 84 sağ% 88 sol 95 sağ 85 db ... hocam ameliyat adı timpanoplasti mastoidektomi kemikci ben bötle beklemiyordum zar onarcaklar sonrada kemikçilklete bakıp biricek sanıyordum yani kolay sanıyordum internetten aralturınca çok korktum şu an çok stresli ve üzgünüm. Bu ameliyat tan korkmama gerektiren biliy varmı sağ kulaktan olacağım aşırı çınlaması uğultusu sebebi ile.. korktum mastoid kenikler alınır işitme feda edilir yazıyor bu benim şçin geçerlimi bikemedim.. dojtırumda bahswtmedi birşey lütfen hocam yatdımcı olurmusunuz gereksizmi korku ve stresim yoksa önce sol kulaktanmı olmalıyım önerilerinizi yorumlarınızı bekliyorum.. sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum Allah razı olsın burdan biz hastaları aydınlatığınız için saygılar
ÖM
Bu arada yaşım 38 sol kulağımı ilkez bu kadar koruyup su kaçırmafığım için kuruttum zaten aşırı yoğun alıntı olmuyordu.. fakat şimdi kuruyunca bir haşırtu başladı sanki ordaki bişey ortada kaldı tukır tıkır oldu sol tarafa yatınxa içten vuruyor tık tık ve rahatsuz editor çok nerdeyse yeniden su kaçırası. Geliyor bu normal bi durummu imkan olsa ikisinden de olacağım aynu anda. Ve sol kulak ameliyatının % 80 iyi olucağını şu anndam daha iyi duyabilceğimi söyledi dr. Çınlama yüzübdem ilk sağı seçtim hocam avaba yanlışmı yapıyorum kulaklarımı kaybetmekten korkutorum
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ameliyatın içeriğini hekiminizle detaylı konuşun. Kemikçik zincir onarımı yapılırsa işitme de artar. Teorik olarak önce daha problemli kulak ameliyat edilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Teşekkür ederim hocam hoşçakalın
ÖM
Rica ederim. Acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba hocam size tekrar bir sorum okucak. Ameliyat günüm 22 şubat yanlız kulağım yine iki gündğr akıntı başlattı ve ağrıyır şu an sıvı bir şekilde çok hafif sarı bundan 15 gğn önce etil alkol vermişlerdi 7 gğn kullanmıştım durmuştu dr. Kontrola gittiğimde içte devam ediyor denilmişti kullanma denildi. Bu yapım damla anlatılmaz acı veren yakan bir damla ancak kullandığımda sağ kulağım iyi duyuyor sesler tiz gelmiyordu acısada memnundum durumdan. Sorum şu ki şimdi tekrar kullanmalıyım damlayı her hangi bir zarar olurmu? Vede damlattığımda duymamın iyi olması neden oluyor bu iyi bir şeymi orta kulakta kemikçiklrrde çok problem olmadığındanmı amwliyat gününe kadar böyle bekletülmem normalmi ya daha fazla zarar verirse endişeleniyorum .. kulağımı omuzumla desteklediğimde yüne sesker baslı oluyor iyi okuyor tizlik gidiyor ... ayrıca fibromiyalji hastasıyım 15 yıldır algolıjide tedavi gördğm 8 ay önce bel kemiğinden iki ayrı büyük iğne oldum kortizon, onuzlarımdaki kas spszlarımdan dolayıda üç sesans tetik nokta oldum toplamda 15 iğne.. bu iğnelerin yan ekisi olmuş olabilirmi ?? Tedaviye bu şekilde devam etmelimi etmemelimi.. kortizobda. Sonra sağ kulağım böyle oldu ve kurutamadım bir türlü bu enfeksiyonu.. sol kulağım kom 30 senedir o kulaktan böyle çekmedim sıkıntı yaşamadım sağ kulak iki buçuk aydır Beni çook yordu sukıntı verdi tanı süpüratif otitit media. Sorularıma cevaplardanız çok sevinirim hoşçakalın hocam
ÖM
Tam ağrılarım durdu dinleniyorum derken kendimi ameliyatın içinde buldum her şey bir anda oldu hızla devam etti.. şimdi stresten kaygıdan fibromilyajim tekrar tetiklendi
ÖM
Şunuda belirtmek istiyorum kulağım ilk ağrı verdipinde dr. Gittim tıkanık tokat atılmış gibi dedim ısrarla duymafığımı belirttim anlattım odyo yaptı baktı kulağında hiç birşey yok dedi beni gönderdi iki gün sonra kulak zarımda kocaman delik oluştu akıntı ile aklıma geldikçe çok kızıyırum ben dr . Gittim ki olabiliceklerin önün geç el için sağ kulağım sağlamdı onunla isare ediyordum şimdi ise her şey çok zor .. dr. Hatası var diye düşünüyorum anlasaydı belki başka olurdu tedaviye başlasaydım.. yoksa olabilir durum mu bu hocam çok uzun oldu farkındayım ancak sizden başka bizi kimse dinlemiyor sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum iyi ki varsınız iyi insanların nesli tükenmek üzere sizi koruma altına almamız lazımSmile
ÖM
Ben etil alkol kullanmıyorum. Temel olan şey kulakta enfeksiyon varsa, ilk önce o uygun tedavi ile düzeltilmeli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Anladım hocam sanırım çok iyi bir şey değil. Dört kutu antibiyotik kullandım ve bir çok kez kulak damlası yanlız tedaviye cevap vermedi. Onadron ve sipragut daha çok sıkıntı vermişti iki hafta önce kulağın damla dolmuş demildi aspire ettiler ağrı geçmişti sonra dr. Bu etili alkolu vermişti bende kullanmıycam ozaman çok teşekkür ederim
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi