Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
amlelyat olmalımıyım
merhabalar, 38 yaşımdayım, öncelikle sigarayı bıraktım ardından koku almam dahada iyileşeceğine koku almam çok azalmıştı ve bazı kokuları farklı pis alglılyordum akabinde sanki bayılıyormuşum hisi oluşmaya başladı bende özel bir kbb hastanesine gittim değerli doktorum ilk muaynesinde paranzal sinüs bt me bakarak koku alma sinüslerin tamamı dolu olduğunu ve çok geç kaldığımı söyledi 1 hafta ilaç tedavisi yanıt vermeze kontrole geldiğinde amelyat konuşacağız dedi ve 1 hafta sonra benimle devam etmek istiyorsan ben amelyat diyorum dedi sizce amelyat olmalımıyım?

bt raporum:

paranzal sinüslere yönelik volüm görüntüler elde olunmuş multiplanar rekonstrüksyonlu imazlar ile birlikte değerlendirilmiştir.

paranzal sinüslerde kronik sinüzit ile ilişkili mukozal kalınlaşmalar, kısmi havalanma kaybı dikkati çekmektedir. frontonazal ve maksillonazal pasajlar obliteredir. nazal septum deviyedir. sağda belirgin olmak üzere her iki alt nazal konka hipertrofiktir. her iki nazal üst konkada konka bülloza formasyonu mevcuttur. nazofarinks hava sutunu olağındır.

değerli yorumlarınız için şimdiden teşekürederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Film raporu kronik sinüzit lehine. Tedavi planlaması muayene, hikaye ve tetkiklerin birlikte değerlendirilmesi ile olur. Bunun için hekiminizle konuşmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
çok teşekür ederim İrfan Bey. amelyat olmaya karar verdim fakat çok korkuyorum.
ÖM
İhtimalleri hekiminizle konuşun.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi