Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Temizlendikten Sonra Çınlama
(05-02-2018, Saat:06:07 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki uyumaya çalışırken nasıl yapıyordun biraz çok soru sordum ama birde yenmenesl içilmemesl gereken seyler varmı ayrıca yaptığın bir sey varmıydı geçmesi için cevapların için çok teşekkür ederim
Kulağım 1 haftada 3 kere vakumla temizlendi ilkinde akustik travma olsa diğer temizlemelerde dahada kötü olmuş olmasından korkuyorum sencw bu sadece sureylmi uzatır umarım diğer 2 temizlemeden dolayı daha cok hasar görüp kalıcı olmaz

Yiyip içme konusunda bir kural gibi bir şey yok. Zaten bu bir hastalık değil. Hücrelerin zarar görmesi. Beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok. Uyurken olabildiğince sessiz yapmaya çalışıyorum odayı. İlk zamanlar sessiz ortamda daha fazla hissedeceksin tabi ki ama deneyimlerime göre bir süre sessiz ortamda durunca hafifliyor. Sürekli böyle uyuyorum ben. Alıştım yani. Uyuma konusunda bir sıkıntım yok.
Sonraki temizlemeler hakkında bir fikrim yok açıkçası.
4 haftadır rahat uyuyamıyorum sessiz ortamda daha da kotu oluyor o sesi duymaktan uyuyamıyorum otomatik kapanan müzik uygulaması buldum onu denecegim tekrar teşekkürler yanıtların için iyi akşamlar allah yardımcımız olsun
ÖM
son olarak sende tek kulakta mı ikisinde de mi vardı benim sadece sol gibi duruyor belkide orada daha fazla hissediyorumdur
ÖM
(06-02-2018, Saat:01:12 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son olarak sende tek kulakta mı ikisinde de mi vardı benim sadece sol gibi duruyor belkide orada daha fazla hissediyorumdur

Ben de sağ kulakta var. Parmağınla kulaklarını hafif bastırarak kontrol edebilirsin. Eğer birinde hafif diğerinde ona göre fazla hissediyorsan, hafif olanda bir şey yoktur büyük ihtimalle. Şiddeti arttığı zaman sağlıklı kulakta da hissedebiliyorsun bazen. Kafa içinde olduğu için bu ses yansıma gibi bir şey oluyor yani bir sıkıntıdan değil deneyimlerime göre.

Bu sesi ne kadar çok dinlersen o kadar çok hissedersin, o kadar uzun süre aklından çıkaramazsın. Uyarayım seni.
Bende solda var sağa yatınca sagdada oluyor ve hala çok korkuyorum 4. Hafta hiç azalma yok
ÖM
(06-02-2018, Saat:01:49 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende solda var sağa yatınca sagdada oluyor ve hala çok korkuyorum 4. Hafta hiç azalma yok

Ben de 1 ay da bir azalma olmamıştı. Bilmiyorum yani insandan insana değişiyor bu sıkıntı. Hiç belli olmaz belki daha kısa süre içinde rahatlarsın. Kesin söylenecek bir şey yok çünkü. Doktoralar da kesin bir şey diyemiyor.
Şuan hiç geçmeyecek gibi gerçekten insanı kötü ve bir kanser hastası gibi çaresiz hissettiyor persembe kontrol'e gidicem umarım sebebi budur ve geçer sen muayene olduğun da ne demişlerdi test yaptılarmı bu durum için
ÖM
(06-02-2018, Saat:05:22 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şuan hiç geçmeyecek gibi gerçekten insanı kötü ve bir kanser hastası gibi çaresiz hissettiyor persembe kontrol'e gidicem umarım sebebi budur ve geçer sen muayene olduğun da ne demişlerdi test yaptılarmı bu durum için

İşitme testi yapıldı. Testte normal değerlerde çıktı. Aspiratörden kaynaklanan yüksek sesten dolayı olmuştur dedi doktor. İltihap gibi şeyler bende yoktu zaten. Kulak zarında da bir sıkıntı yok demişti doktor.

İlk zamanlar ben de öyleydim ki tüm insanlar böyle oluyor. İlk 1-2 ay psikolojik açıdan her insan için en sıkıntılı bir dönem. Senin şuan neler hissetiğini anlayabiliyorum. Hiçbir şey yapmak istemiyorsun, aklın sürekli kulağında. İçinde bir sıkıntı var, ruhun çökmüş gibi hissediyorsun ama merak etme herkeste böyle oldu. Benim kulağım tıkanırdı sürekli. Kendimi bildim bile sıkıntılıydı bu kulaklarım zaten ama çınlama olayı değil. Duştan sonra bile tıkanırdı. Kulaklarım kiri kendi kendine atamıyor yapısından dolayı. Ben de dedim gideyim temizleteyim rahatlıyayım dedim. Başıma bela almış oldum tabi. Nerden bilebilirdim ki böyle oacağını. Kimse bilemezdi. İnşallah en kısa zamanda şifaya kavuşuruz. Bir süre sonra emin ol unutacaksın o çınlamayı. Beynin alışıyor yani. Rutine bağlıyorsun. Nefes alıp vermek gibi bir şey oluyor. Günün birinde bir bakmışın geçmiş olacak. Doktorlar da genelde böyle der. Kalıcı olması çok nadir ama gerçekten uzun bir süre geçebilir veya gerçekten kısa bir sürede. Bilinmezlik yani bu olay.

Bir diğer önerimde doktora gittikten sonra bu foruma bile hiç bakma. İnternette de araştırma. Başka insanlara ne olmuş diye bakma. Kendinle karşılaştırıyosun bu sefer. Daha kötü şeyler geliyor aklına. İlk zamanlar bu çınlama için ne hastalıklar teşhis ettim kendimde ama boş kuruntulardı tabi.
Aynen bahsettiğin gibiyim internet'te o kadar çok araştırdım ki kötü bir hastalık geçirdigimi sandım kimseye de anlatamıyorsun geçer diyorlar desteğin için çok çok teşekkürler biraz elhamlı biriyim bu hastalığı tek ben yaşıyorum sanıyordum yalnız olmadığımı gösterdin umarım kpss'ye kadar biraz olsun azalır yoksa emeklerim boşa gider diye korkuyorum inşallah bir an önce bu kabus geçer bizim gibilerde bizde saglımıza kavuşuruz tekrar teşekkürler
ÖM
Yazılanları okuyunca memnun oldum. Mantıklı ve sağduyulu buldum.
Psikoloji çınlamada çok önemli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi