Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Temizlendikten Sonra Çınlama
Yeni ekleyecek bir yorumum yok maalesef.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam size benim için çok önemli bir sorum var. Acaba kulaklık kullansam bir sıkıntı olur mu? Çok yüksek sesli olmadığı sürece. Artık 3 ay geçti ve kendimi hobilerimden ve zevklerimden kısıtlamak istemiyorum. Aynı şekilde sinemaya gitmeyi de. Gittiğim doktor kullanabilirsin yüksek sesli olmadığı sürece, müzik dinleyebilirsin dedi. Kendini böyle kısıtlama hayatına devam et dedi. Bir de size sorayım dedim. Teşekkür ederim.
Yüksek ses olmadan elbette.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Yorum yapan arkadaşlar çınlaması geçen varmı acaba ne durumdasınız
ÖM
(05-02-2018, Saat:03:27 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorum yapan arkadaşlar çınlaması geçen varmı acaba ne durumdasınız

5.5 ay geçti. Oldukça bir azalma var. Eskisi gibi değil. Hem alışıyorsunuz hem biraz daha iyiye gidiyor. 2.5 aydır Tintus Formula kullanıyorum (4 ayda tam etkisi olabileceğini söylediler ilaç firması. En azından deniyorum.). Etkisi olduğunu söyleyebilirim. Bir süre sonra tamamen geçen iyileşen insanlar da var. Kısa süre içinde olacak bir şey değil duruma göre. Bir süre sonra hayatınızda dert edecek daha önemli şeyler bulduktan sonra pek bir rahatsızlığını hissetmiyorsunuz. Sana önerebileceğim tek şey geçmesi için sakın süre verme. Çünkü o sürede geçeceği garantisi yok. Her insanda farklılık oluyor. Oluruna bırak, sonra çöküntüye giriyorsun. Bunu ben de yaşadım. Psikolojik olarak gerçekten çöktüm. Şimdilerde dediğim gibi iyiyim. Geçmiş olsun şimdiden.
Teşekkürler sanada geçmiş olsun benim 4. Haftam umarım senin gibi zamanla bendede azalma olur mesela senin 4. Haftanda şiddeti 4 desek şuanki kaçtır 3 2 1 gibi berbat durumdayım sadece o sesi duyuyorum sanki hiç geçmeyecektir gibi gelıyor doku düzelmesi oluyor sanırım demi bu surecte bende vasoserc kullaniyorum bir haftadır ve sizde ne kadar sure geçtikten sonra azalma basladı 4 . Haftadaylen aynımıydu azalma olmusmuydu kpss ye gireceğim umudum o zamana kadar azalması
ÖM
(05-02-2018, Saat:04:26 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler sanada geçmiş olsun benim 4. Haftam umarım senin gibi zamanla bendede azalma olur mesela senin 4. Haftanda şiddeti 4 desek şuanki kaçtır 3 2 1 gibi berbat durumdayım sadece o sesi duyuyorum sanki hiç geçmeyecektir gibi gelıyor doku düzelmesi oluyor sanırım demi bu surecte bende vasoserc kullaniyorum bir haftadır ve sizde ne kadar sure geçtikten sonra azalma basladı 4 . Haftadaylen aynımıydu azalma olmusmuydy

O tür ilaçlar akustik travmada bir işe yaramıyor. Betaserc kullanmıştım bende. 4 puandan 2- 1.5 diyebilirim. Gerçekten azalma oluyor. Gün içerisinde hiç hissetmiyorum diyebilirim. Geceleri yatarken hissediyorum ama o sırada dahi 10 15dk içerisinde maksimum süre o da, neredeyse 0 a iniyor gibi oluyor. İlk zamanlar şiddetli oluyor ve sürekli onu düşündüğün için daha çok hissediyorsun. Mesela 3 puansa, stres yapınca, aklından çıkaramayınca 4 gibi hissediyorsun. Bunları ben de yaşadım. Belki seninki benimki kadar sürmeyecek. Çok araştırdım bu konuyu. İnsandan insana değişiyor. Bir süre sonra tahminimce 1.5 2 ay sonra anlaşılır şekilde azalama hissedersin. Kulak hücrelerinin kendini toplaması çok uzun sürebiliyor. Doktorun dediği 6 haftalık kısım ise, 6 haftada geçmesse uzun bir süre alacak demektir. Kendini sıkma. Ben de napıcam ben derken 5.5 ay geçti. Yutkunurken çıtırtı sesi bende de var. O da ilk zamanlara göre baya azaldı. Kulak kendini toplamaya çalıştığını anlayacaksın bir süre sonra. Dediğim gibi en önemlisi kendine süre verme. Şu zamanda geçecek dersen hapı yuttun. Tüm hayatın mahvolur. Ben bunu yaptım ve ilk 2 ayım neredeyse hayatım çöp oldu. Sonradan kendimi telkin ederek topladım. Bu işin yarısı psikolojik. Ben de ALES' hazırlanıyorum yüksek lisans için. Sakın ders çalışmayı ihmal etme. Seni baya bi oyalar. Ben ilk dönem çalışamadım bu çöküntüden dolayı. Sen benim yaptığım hatayı yapma. Çınlamanın geleceğine mani olmasına izin verme.

Bu arada küçük bir öneri olarak ilk zamanlar arkada hafif bir sesin olması seni rahatlatacaktır en azından ders felan çalışırken. Ben de yaptım bunu iyi oluyor. Şuan ihtiyaç duymuyorum pek.
Uzun zamandır ders çalışamıyorum haftayada okulum başlayacak son sınıfım gitmek içimden dahi gelmiyor uyuyamıyorum ders çalışamıyorum düşünemiyorum inşallah dediğin gibi 2 aya azalma olur kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlemek en sevdiğim şeydi onuda yapamıyorum ama okudugum kadarıyla düşük sesle dinleye bilirim sanırım ben birde temizleme sonrası ortabkulak iltlabı oldum çınlama yı ona bağladılar bu başlıkta gördüm vakum dan sonra olabilecegini perşembe kontrol var bu durumdab bahsedeceğim doktora umarım bu dertle uğraşan herkes iyileşir birde sendede sürekli oldu demi yoksa ara ara gelip gittimi bende sürekli oluyor
ÖM
(05-02-2018, Saat:05:33 AM)cerenceren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır ders çalışamıyorum haftayada okulum başlayacak son sınıfım gitmek içimden dahi gelmiyor uyuyamıyorum ders çalışamıyorum düşünemiyorum inşallah dediğin gibi 2 aya azalma olur kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlemek en sevdiğim şeydi onuda yapamıyorum ama okudugum kadarıyla düşük sesle dinleye bilirim sanırım ben birde temizleme sonrası ortabkulak iltlabı oldum çınlama yı ona bağladılar bu başlıkta gördüm vakum dan sonra olabilecegini perşembe kontrol var bu durumdab bahsedeceğim doktora umarım bu dertle uğraşan herkes iyileşir birde sendede sürekli oldu demi yoksa ara ara gelip gittimi bende sürekli oluyor

Sürekli oluyor. Genelde de böyle zaten. Kulaklık kullanabilirsin ama çok yüksek ses açma yeter. Ben kullanıyorum ara ara. Başka bir doktora da sormuştum. Sıkıntı yok yüksek sesli olmadığı sürece, kendini kısıtlama demişti.
Peki uyumaya çalışırken nasıl yapıyordun biraz çok soru sordum ama birde yenmenesl içilmemesl gereken seyler varmı ayrıca yaptığın bir sey varmıydı geçmesi için cevapların için çok teşekkür ederim
Kulağım 1 haftada 3 kere vakumla temizlendi ilkinde akustik travma olsa diğer temizlemelerde dahada kötü olmuş olmasından korkuyorum sencw bu sadece sureylmi uzatır umarım diğer 2 temizlemeden dolayı daha cok hasar görüp kalıcı olmaz
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi