Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vastarel MR (kulak çınlaması)
Hocam böyle bir mesleğe sahip olduğunuz ve bizlere yardımcı olduğunuz için öncelikle size teşekkürlerimi sunuyorum ben 17 yaşındayım hiçbir sebep yokken 7-8 ay önce kulak çınlamam oldu özellikle sol kulakta şiddetli hiç bir şekilde müzik dinlemem sessizliği çok seven bir çocuktum hatta hocam çok sesli ortamlardan kaçına düğüne bile gitmeyen bir çocuktum işitme testi yapıldı 3 kere son testimin sonuçları şöyleydi

500Hz=sağ 10 sol 10
1000=sağ 5 sol 5
2000=sağ 5 sol 5
4000=sol 5 sağ 10
6000=sağ 0 sol 10
8000=sol 5 sağ 10

3 tane uzman doktor baktı işitmen gayet iyi normal dedi bana vastarel mr adlı ilaç yazdılar şuan onu kullanmamın 5.ayı çınlamamı azaltıyor ve sanki beni rahatlatıyor sorum şu hocam vastarel mr işitme hücrelerime iç kulağıma kısacası işitmeme bir zarar verirmi ilerdede kullansam ? en merak ettiği sorum bu

hocam sizce odyogram sonuçlarım iyimi yani normalmi ? çok takıyorum bu konuda yaşıma göre iyimi ?

birde hocam benim 4 dişimde gömükmüş diş doktoru bununda yapabileceğini söyledi baya kemiğe gömük buda yaparmı ?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bahsettiğiniz ilaç kulağa zarar vermez merak etmeyiniz. Odyogram sonuçları normal sınırlarda. Diş, çene, boyun problemleri de çınlama yapar. Sizdeki sebep tam olarak anlaşılmış değil ödediğim kadarı ile. Stres de en sık çınlama sebebidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam cevabınız için teşekkür ederim kahve içmiyorum kulaklığımı zaten ayda yılda 1 saat bile kullanmamışımdır onuda çöpe attım 3 m kulak tıkaçı aldım sesli ortamlarda kullanmak için psikolojim çok bozuldu her sesin kulağıma zarar vereceğini sanıyorum o kadar ki örtülen kapı sesinin bile kulağımda çok büyük hasarlar bırakacağını düşünür oldum hatta ses yüzünden onlarca insanla sözlü veya fiziksel kavga ettiğim oldu cevaplarınız için çok teşekkürler iyiki doktorlar olarak varsınız hocam. verdiğiniz cevaplar beni çok tamin etti o kadar doktorun demesine rağmen işitme kaybım olduğunu sanıyordum iyi günler hocam.
ÖM
Sesten bu kadar kaçınmanıza gerek yok. Çok yüksek sesten uzak durun yeter. 100 dB üzeri gibi.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi