Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alerjik rinit ve geçmeyen geniz-kulak kaşıntısı
Merhabalar yaklaşık olarak 8 yıldır her agutos-ekim arasında alerjik rinitten müzdaribim. İlk yıllarda sadece hapşurma ve burun akıntısı varken son iki yıldır şiddetli kulak kaşıntısı genizde kaşınma nefes darlığı yaşıyorum ve bu dönemde sürekli olarak tansiyonum düşüyor. Tansiyon düşüklüğü ise son iki yıldır başladı. Ne kullandıysam fayda göremedim. Bu yıl doktorum desmont yazdı suan onu kullanıyorum. Diş hekimiyim ve gece almama rağmen ertesi gün iste ne yaptığımı anlayamayacak ve kolumu kaldıramayacak kadar halsiz oluyorum. Özellikle tansiyon düşüklüğü de eklenince calışamaz hale geldim. bu ilacı kullanmadan önce de geçen yıl ki alerji dönemin de de aşırı tansiyon düşüklüğü nedeniyle defalarca baygınlık geçirip acil servise başvurmak zorunda kaldım. Tansiyonla alerjimin bir bağlantısı var mı? Ve bu genizdeki ve kulaktaki kaşıntıyı nasıl geçirebilirim?
Şimdiden cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Alerjini tedavileri aşama aşamadır. Öncelikle mümkünse alerjenden uzak durmak, değilse basit ilaçlarla şikayetleri bastırmak, olmadı daha etkili ilaçlara geçmek, yanında aşı da düşünülebilir. Bunlara hasta ve hekim birlikte karar verirler. Bir de spor, beslenme ve endişeden uzak durma etkili oluyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi