Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burun ve nefes darlığı
Merhabalar hocam yıllardır bu sorunum var.Burnumun ikiside tıkalı.Biri her zaman %100 tıkalı.Diğeri de çok az hava gelicek şekilde çalışıyor.Bir iş yaptığım zaman burundan nefes alamıyorum.Hemen ağzım açılıyor.Daha sonraları yutkunma zorluğu başladı.Burundan nefes alamadığım için yutkunurken nefes nefese kalıyorum ve zor yemek yiyorum.Bunun dışında ölü gibi kalkıyorum.Ve konuşurken insanlarla çok zorluk çekmeye başladım.Sesim titreyerek bir garip çıkıyor.Spor yapamıyorum koşamıyorum.Kalbim aritmi yapıyor nefesim yetmediği için.5 kez kardiyoloji ve gögüs bölümlerinde tüm testlere girdim.Astım kan testleri ekg eko herşey yapıldı hiç bir şey çıkmadı.Zaten dediğim gibi sigara içmediğim zaman %50 azalıyor şikayetlerim.Doktor devulasyon ve burun eti olduğunu söyledi.Devulasyon hafifmiş.Ama etler baya büyükmüş.hap ile sprey verdi tedavi için ama geçmedi.Ameliyat olmayada korkuyorum.Ve sigortamda yok zaten.Hocam bunun başka çaresi yokmu ?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burun tıkanıklığının birçok sebebi olabilir tabii. Sebepler ortadan kaldırılarak tedavi olursunuz. Deviasyon ve burun eti şişliği en sık rastlanan sebeplerdir ve özellikle deviasyonun tek çaresi operasyondur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi