Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SÜREKLİ SERSEMLİK
size bir sorum olacaktı.yardımcı olursanız çok sevinirim
bundan 1 yıl önce,bir sabah yataktan kaltığımda 4 5 saniye felan başım döndü.gece geç yattım uykumu alamadım ondandır dedim.
sonra fark ettim ki belirli baş pozisyonlarına bağlı başım dönüyor.hafif miğde bulantısı var ama kusma yok.
bayram tatili olduğundan dr ye gidemedim.ve bunu nette araştırdım.
pozisyonel vertigoyla karşılaştım.nette videoda yaptıkları gibi epley manevrasını aynen uyguladım.
ve mecbur başım dönmesin diye başım hep dik gezdim.bol bol su içtim.5 6 gün sonra sabah bi uyandım geçmiş.

2 ay sonra hastalık yine tekrarladı.yine epley manevrasını uyguladım ve geçmesini beklemeye başladım.
pozisyona bağlı baş dönmem geçmişti fakat sersemlik,mayhoşluk hissi devam ediyordu.
geçen seferki gibi geçer diye bekledim.10 gün 1 ay derken o sersemlilk hissim hiç geçmedi,devam etti.
en sonunda kbb dr ye gittim. Dr sırt üstü yatırdı başımı çevirdi gözüme baktı felan derken benlik bişey yok nörolojiye git dedi.
nörolojiye gittim.ilaçlı beyin mr ,kan testi yaptırdım. Dr ferritin değerin düşük bundan olablr diyip ilaç verdi.
b12 demir ilacı verdi kullandm.hepsinin değerleri çok iyi seviyeye geldi ama bende yine sersemlik devam ediyor.
garanti olsun diye göz dr ye bile gittim.

sabit durunca biraz azalıyor ama saga sola kafamı yavaşta cevirsem bi sersemlik bi mayhoşluk oluyor.
1 senedir sürekli böyleyim. Her hafta halısahaya fitnesse giderdim bıraktım mecbur.dengesizlik hissi beni hayattan soğutacak nerdeyse. 3 KBB doktoru 3 nöroloji doktoru gezdim hersey yolunda gözüküyor dedi
bu sersemlik hissi dengesizlik hissi nasıl geçer görüşlerini yazarsanız çok sevinicem
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Eplay manevrasının çok incelikleri vardır. Maalesef gerçek olanını ve ipuçlarını internette bulamazsınız. Manevra konusunda ilgili bir kbb doktoruna muayene olmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi