Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çınlama ile ilgili yeni ilaç tedavisi OTO-311
#1
Merhaba Arkadaşlar

1,5 ay önce ameliyat oldum ve ameliyattan beri kulağımda çınlama var.
Son zamanlarda özellikle ilaç kullanımı ile şiddeti azalsa da muhtemelen ömür boyu kalıcı bir durum. Bu durum psikolojimi tamamen alt üst etti, hayattan keyif alamaz hale geldim.

1,5 aydır bu sesleri susturmanın bir yolunu araştırıyorum ama maalesef alışmanız ya da kendi kendine geçmesi dışında herhangi bir tedavisi yok.

Araştırma yaparken tinnitus problemi olan Sn. Ressam Sami Samioğlu'nun blogunu farkettim. Kendisi uzun zamandır tinnitus problemini yaşıyor. İğne ile kulak zarına, sonrasında da iç kulağa ulaşarak önce sıvı sonrasında jel kıvamına dönüşerek iç kulaktaki problemleri çözebilen tamamen farklı bir ilaç hayal etmiş ve sonrasında bunu birilerinin hayata geçirmek üzere olduğunu fark etmiş.

Ben de konuyu araştırdım. Amerikalı bu ilaç firmasının patronu Jay Lichter (http://www.avalon-ventures.com/bios/jay-lichter), Avalon Ventures (http://www.avalon-ventures.com) adında çok büyük bir yatırım firmasının ortağı, aylar önce çınlama problemi kendini göstermiş ve uyku problemi yaşamaya başlamış sonrasında trafikte ani başlayan vertigo (ve sonrasında gelişen meneire sıkıntısı) ataklarından sonra aracını zorla kenara çekebilmiş ve mevcut sağlık sisteminin bu problemlere yeterince cevap verememesinden dolayı yeni nesil ilaçlar üretecek olan OTONOMY firmasını kurmaya karar vermiş.

OTONOMY firmasına çınlama ile ilgili olan OTO-311 (http://www.otonomy.com/pipeline/oto-311/) ilacının son durumu hakkında bir mail gönderdim onlar da özetle OTO-311'in FDA tarafından yeni ilaç olarak kabul edildiğini ve 1. aşama güvenlik testi için herhangi bir kulak problemi olmayan kısıtlı sayıda gönüllüde ilacın başarı ile test edildiğini ve 2017 yılının 2. yarısının sonlarında çınlama problemi olan gönüllülerle 2. aşama testi yapacaklarını bildirdiler. Orijinal detaylı mail aşağıdaki gibidir.
ÖM
Cevapla
#2
------------------------------------------------------------------------------------------

Dear ***** ******,

Thank you for your inquiry regarding Otonomy’s clinical trials for our tinnitus product candidate, OTO-311. The FDA has cleared the company's Investigational New Drug application (IND) for OTO-311. The IND clearance enables Otonomy to initiate a Phase 1 dose escalation clinical safety trial of OTO-311 in a small number of volunteers who do not have tinnitus. We anticipate initiating a Phase 2 clinical trial and enrolling patients who do have a diagnosis of tinnitus, with the completion of Phase 1 safety trial. Timing for initiating a Phase 2 trial for OTO-311 in patients with tinnitus is scheduled for the end of this year. Trial sites have not been determined as of yet.

If you are interested, you can add your name to a database to receive future communications from the company related to clinical trials and program updates by registering here.

If you would like to receive alerts of news announcements from the company, you can register for alerts on the Otonomy website.

Finally, for information about other trials available for tinnitus patients, you can periodically check the clinicaltrials.gov website, searching for "tinnitus" to identify trials that are enrolling.

Regards,
Dean Hakanson MD

Chief Medical Officer
DHakanson@otonomy.com

------------------------------------------------------------------------------------------
ÖM
Cevapla
#3
Hiç hesapta yokken tanıştığınız / ya da yakın gelecekte tanışacağınız, 24 saat boyunca 1 sn bile susmayacak kadar can sıkıcı olan bu problem için siz de benim gibi umudunuzu kaybederek hayata küsmeyin.
1, 3 yıl geçtikten sonra bile kendi kendine aniden ve tamamen çınlamadan kurtulan insanlar var.
Koklear implant bile yakın zamana kadar çok büyük bir hayaldi ama artık insanların duymasını sağlıyor.
Umarım yakın gelecekte çınlama problemini tamamen çözebilecek ilaçlar üretilebilir.
ÖM
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi