Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geçmeyen Sinüzit ağrısı
Star 
Selamün aleyküm hocam.
Ben 3 hafta önce burun ameliyatı oldum kemik eğriliği + konka.Ameliyat çok iyi geçti ve burnumdan daha iyi nefes alıyorum ama ameliyattan sonra sağ kaş üstünde hafif ağrılar başladı ameliyattan 1 hafta sonra yaklaşık doktor tamponları aldıktan sonra.röntgen çekildi ve iltihap(sinuzit) olduğunu söyledi doktor.hemen fullcef plus başladım ve 2 haftadır da kullanıyorum doktor 2 hafta kullan demişti.Başta iyiydi ama 3-4 gündür başımdaki ağrılar arttı sağ ve sol kaş üstünde ağrılarım var alın bölgesindede,ağrılar hafif ama bende panik atak var panik oluyorum.Yarın tam 14 gün oluyor doktoruma whatsappdan mesaj gönderdim bana antibiyotiği bırakmamı söyledi 14 gün dolduğu için ve 4-5 gün beklememiz gerektiğini ondan sonra ağrılar geçmezse tomografi çekip ona göre ilaç başlamak gerekir dedi.Siz ne önerirsiniz.Şu an ilaç olarak rupafin(allerji için),fullcef plus(yarın son kez alacağım) ve otrivin(-3 gündür) kullanıyorum ara ara tuzlu su yapıuorum.Teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burun ödemine bağlı sinüzit gelişebilir. Kalıcı olacağını zannetmiyorum. Buruna tuzlu su kullanmak benim tercihim değil, onun sinüzit yaptığını düşünüyorum aksine. Hekiminizin kontrolünde olun. Sakince dokunun düzelmesini beklemek telaşla film çekmekten daha iyidir bence.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi