Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bademcik iltihabı apsesine dönüşmüş lütfen yardım
Arkadaşlar pazartesi gününden itibaren boğazımda ağrı başladı sol kulağa da vuran
Salı günü daha kötü oldu ve belimede ağrı vurdu tüm gece uyuyamadım (l2l3 bel fıtığım var) Taksim ilk yardım hastanesinin acil servisine gittim fotoğraflar yüklenmiyor ilaçların ismini yazıcam şu ilaçları verdi
Tanflex sprey
Naprosyn
Cabrol
Ufen
Cliacil
Daha sonra ağrı kesici bir iğne yaptırdı doktor

Bu ilaçları kullandım kas gevşeticiyi kullanmak istemiyodum ve naprosyn'i ağır ilaçlar diye okumuştum internette özellikle naprosyn

Bu ilaçları kullandım boğazım daha kötü oldu çarşamba günü yeniden aciline gittim hastanenin doktor ilaçların iyi ilaçlar olduğunu söyledi düzenli kullanırsan geçer dedi bir ağrı kesici iğne yazdı onu yaptım

Boğazım hala düzelmiş durumda değildi perşembe günü baya kustum gecesinde ilaçları içtim daha iyi gibiydim bir anda mideden sırta kadar vuran sancı başladı cidden çok kötüydü
Taksiye atladım gece 1'de acile gittim doktor röntgen çektirdi tansiyonum düşüktü daha sonrada serum taktırdı
İlaçların ağır olduğunu söyledi
Cliacil ve sprey dışında başka bişey kullanma dedi
Kendiside iki ilaç yazdı birisi miğde koruyucu (duolans)
Ve dex-forte yazdı
Bu ilaçları ertesi gün kullandım ağrı devam ediyordu cuma günü öğleden sonra rahatça ağzımı açamamaya başladım ve sürekli tükürük birikiyordu ağzımda ağrı şiddetliydi dün gece (cuma gecesi) yine acile gittim devlet hastanesinde doktor Bademcik Apsesine dönüştüğünü söyledi
Serum takıldı daha sonrada deposilin iğnesini reçeteye yazdı nöbetçi eczaneye gidip alıp yaptırdık aradan 9 saat gibi bir süre geçti hala aynıyım düzelir mi etkisi kaç günde belli olur benim yapmam gereken ne var özel hastanelere gitmelimiyim lütfen yardım edin LYS sınavı yaklaşıyor ve ben 1 haftadır yataktayım
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Apse teşhis edildi ise açılması gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(05-05-2017, Saat:10:34 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Apse teşhis edildi ise açılması gerekir.

Hocam Okmeydanı KBB'a göründüm,
Apsenin açıldığını iltihabın bi kısmının gittiğini iyiye doğru gittiğini söyledi ablam apsenin içinin boşaltıldığını falan söyledi genelde hocada zaten açılmış ama ben biraz daha giriyim o zaman dedi boş iğne ve bişeyle daha girdi daha sonrada
Clin antibiyotik iğne ve ağrı kesici iğneyle tedaviye devam et dedi
İğnenin etkisi geçince ağrı oluyor eskisinden daha az olacak şekilde ve kulağımada vuruyor kulağıma biraz daha yüklü ağrı var boğaza göre

Ve aynadan bakarken şu deliği gördüm boğazımda bu o iğneyle mi oluştu kendi mi oluştu nasıl oldu hocam kapanır mı kendisi korkuyorum bi yardımcı olurmusunuz lütfen (fotoğraflar aşağıda)

015GlR.jpg

4PJG1p.jpg
ÖM
Gereken tedaviler yapılmış merak etmeyin. Delik olsa da iyileşip kapanır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Bende faranjit vardi. Doktor gargara verdi flurend adinda 5-6 ay oldu bi kac gune kadar iyidim bogazima bakmiyordum sonra bogazimda yutkunurken sag tarafimda aci oldu baktim orda kucuk beyaz bisey var o nedir acaba cevaplarsaniz sevinirim. Bu aft mi iltihap mi krem gibi beyaz ama degince aci veriyor.Flurend i bı ıkı kere kullandım.sonra kafama gore majezık kullandım rahatlattı ama bugun flurend yazdırcektım bana maximus garagra verdıler sımdı onu kullanıyorum bı ıse yarar mı acaba hangısı daha ıyı.Daha demin yemek yedim makarnes yedim aci falan yoktu ama bazen az da olsa kucuk batmalar oluyodu fotograf atilsa aticam size cevaplarsaniz sevinirim
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bademcik taşı, enfeksiyon başlangıcı, aft vb birçok şey olabilir. KBB uzmanına muayene olunuz. Bu kadar çok ve uzun gargara kullanmak florayı bozabilir, tavsiye etmem.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Doktor bana demisti bu gargarayi hic birakma demisti. Bende iki kerw kullandiktan sonra 1-2 ay kullanmadim aonra bu olay oldu bugun yine aldim. Peki yukarda yazdiginiz hastaliklarin tedavisi muyane ile mi olur yoksa ameliyat ile mi?
ÖM
Çoğu ilaç ile veya kendiliğinden düzelir. Bademcik taşı ağız kokusu yapar tedavisi ameliyattır. Tabii bunların dışında bir durumsa tedavisine muayene eden hekim karar verir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam internette baktim bademcik tasini elle aliyorlar bastirarak peki bunun belirtileri nelerdir
ÖM
Ağız kokusu temelde.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi