Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vasoserc BID dozajı
Ara sıra baş dönmesi var, 2 hafta önce başladı. İşitme kaybı ve kulak çınlaması yok. Mide bulantısı yok. Özel bir hastanede odio yapıldı, vasoserc bid 24mg 2x1 ve vastarel mr 35mg 2x1 verildi. Doktora çok güvenmiyorum çünkü kan testi falan yapmadan bir de apikobal yazdı, oysa ben düzenli olarak vitamin alıp testlerimi yaptırırım hepsi normaldir. Vaso ve vastayı aldım geçmedi şikayetlerim.

Bugün bir başka doktora gittim özel muayenehaneye. Çevre tarafından bilinen ve beğenilen bir hekim. Başka bir özel işitme merkezinde odio yapıldı bilateral normal işitme çıktı, testleri yükleyemiyorum foto olarak. Doktor zarlar normal, keskin rombergde sola düşüyor diye not aldı. Vastareli geç dedi, ama vasoserc bid 24lüğü günde 6 tane 2 şer tane sabah-öğlen-akşam alacaksın ve akşamları da 1 adet dramamine kullanacaksın dedi. Bana biraz fazla dozaj gibi geldi, sizce ne yapmalıyım? Kullanmaya başlayayım mı 3. bir KBB uzmanına mı gideyim?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burada önemli olan teşhis adı. Teşhis olarak size ne dendi?
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(20-04-2017, Saat:08:50 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burada önemli olan teşhis adı. Teşhis olarak size ne dendi?

İlk doktor vertigo başlangıcı demişti. İkinci doktor herhangi bir teşhis adı belirtmedi, 2 hafta sonra tekrar görüşeceğiz dedi. Ancak ikinci doktora nörolojik bir şeylerden şüphelendiniz mi dediğimde hayır, iç kulağında dengesizlik var cevabını aldım.
ÖM
Bu arada baş dönmesi hareket ile oluşuyor, durduk yere pek oluşmuyor. Ani hareketler kaynaklı. Bir de gözlerim açıkken yapılan denge testlerim çok iyi, gözlerimi kapattığımda ayakta dururken ittirdiklerinde sola doğru düşecekmişim gibi oluyor. Normalde sağ tarafla yazı yazarım.
ÖM
Lütfen teşhis sorun. Pozisyonel vertigo, Meniere, vestibüler nörinit vb. Teşhis olmadan tedavi olmaz. Hepsi farklıdır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi