Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dizziness (Sersemlik)
Hocam merhaba. 3 ay önce çok yoğun iş temposu yüzünden erken kalkıp geç yattığım bir dönemde uyuyamıyorum diye şikayetlerim oluyorken o hafta içerisinde nedenini bilmediğim halsizlik (sadece) (grip değildim.) için doktora başvurdum. Belirli kan testleri yaptılar. B12 vitamin ilacı verip kullanmamı söylediler. 2 hafta içerisinde halsizliğim ortadan kalktı. Ama bunun yerine Sersemlik ve Zihin bulanıklığı geldi. Yatarken hiç bir şeyim yok ama güne başladığımda Tüm gün sersem ve zihnim bulanık (Sanki o ortama yabancılaşma , algılayamama gibi.) bu şekilde de 1 ay sürdü. Tabi ben bu arada sürekli testler yaptırıyorum. )Beyin Mr'ı , Kollestrol , EKG. Hepsinde'de sorun yok. ) Sonra kız arkadaşımla tatile çıktım 3 gün benim hiç bir şeyim yoktu. Tatilin 3. günü Çok yorulduğum bir günün akşamı kendimi yatağa attım 2 saat sonra kalkmam gerektiğini bilmeme rağmen. 2 saat sonra bir kalktım. Allah'ım her yer bulanık o sersemliğin daha kötüsü. Sarhoş gibiyim. Kalkamıyorum resmen yataktan. Birşekilde kalktım toparlandım ama hocam sonunda başa geri döndüm. Sersemlik tekrardan geri geldi. Ancak tek farkı vardı. Zihin bulanıklığım yoktu. 2 haftada böyle geçtikten sonra. KBB uzmanına gittim. Sol kulaktaki östaki borusu az hava alıyormuş dedi. Ve Valestral Mr verdi. Valestral Mr'ı Sağlık Bakanlığı 27.05.2014 tarihli yazısında değişen endiksayonları yüzünden kendi isteğimle kullanmayı bıraktım. Bu son 2 haftada Sersemlik azalmaya başladı. Yani sabah güne sersem başlamıyorum. Gün içerisinde sersemleşiyorum. Ama yoğun değil. Eskisi gibi hiç değil. Şimdi hocam bu durumum nedir. ? Neden kaynaklıdır. ? Tekrardan başa dönmek veya şuandaki durumla yaşamak bile beni çok korkutuyor.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız gerçek eşya dönmesi gibi değil. Yine de kbb uzmanına pozisyonel vertigo var mı diye muayene olmanızı öneririm yoksa dahiliye ,nöroloji, belki de stres sebepli araştırma gerekebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(22-03-2017, Saat:05:04 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız gerçek eşya dönmesi gibi değil. Yine de kbb uzmanına pozisyonel vertigo var mı diye muayene olmanızı öneririm yoksa dahiliye ,nöroloji, belki de stres sebepli araştırma gerekebilir.

Hocam merhaba cevabınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum,

Ancak şuandaki durumumdan bahsedersem (yaklaşık 2 haftalık durum ) beni daha iyi yönlendirebileceğinizi düşünüyorum.; Öyleki

-Sabah yataktan kalktığımda bu sersemliğim yok. (Ev içerisinde)

-Dışarı çıktığımda saat 8 ila 11 arasında yavaş başlayarak artıyor. (11 de bitiyor.)

-Bu sersemlik baş çevirmelirimde (genelde aşağı bakarken kafamı yukarı kaldırdığımda )yokuş yukarı olan yerlerde kot farkını ilk bakışta algılayamama şeklide de oluyor.

-Güneş tepedeyken güneş aldığımda iyi geldiğini düşünüyorum. (Saçma olabilir.)

-Boyun çıtlatmalarım daha önce yoktu geriye doğru ittirdiğimde boynumda bir çıtlama sesi geliyor ve boynumun tam ortasını ovaladığımda sürekli katır-kutur (çıtlama değil. devamlı) sesler geliyor
ÖM
Belirgin bir hastalığa işaret etmiyor bence. Boyun damarlarının, kalp ve dolaşım sisteminin araştırılması fikir verebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi