Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baş dönmesi ve sersemlik
Hocam merhaba,

Bir anda başlayan baş dönmelerim sonucunda hastane hastane gezmeye başladım. Sırasıyla Dahiliye, Kardioloji, Nöroloji, KBB, Odyolog gezdim. Kan değerlerimde ki sıkıntıdan dediler ilk. Kanım çok yoğunmuş ve B12, D ve Folik Asit eksikliğim varmış. Ondan olabilir dediler. İlaç kullandım geçmedi. Beyin MR'ın temiz çıktı. Sonrasında KBB vertigo şüphesi ile odyoloğa yönlendirdi. Odyolog yaptığı testler sonrasında vertigom olduğunu manevralarla kristali yerine oturtacağını söyledi. Orta kulak kısmında olduğundan tedavisinin zor olduğunu söyledi. Sonrasında 3 ayrı manevra tedavisi sonrasında kristallerin yerine oturduğunu belirtti. Evet baş dönmem geçti ama sersemlik hissim bir türlü geçmiyor. KBB Betaserc verdi. 24 mg kullanmaya başladım. Çok etkisi olduğunu söyleyemem.
Kafayı yemek üzereyim. 3 aydır bu hastalığı çekiyorum ve çözümlenmiyor. Yol gösterebilir misiniz?

Teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Düşüncemi özetleyeyim.
Sizde pozisyonel vertigo olmuş ve manevra ile tedavi yapılmış.
Tedavi sonrası iki hafta sersemlik normal, uzun sürmüş.
Tekrarlama olmuş mu diye bakılsın ve manevra tekrarlansın.
Problem iç kulaktadır orta kulakta değil burada.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi