Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULAK ÇINLAMASI
DOKTOR BEY 6 AY ÖNCE KULAK TEMİZLİĞİNDEN ÖTÜRÜ SOL KULAKTA BİR ANDA ÇINLAMA MEYDANA GELDİ. YAPILAN KULAK TESTİ VE EMARDA HERHANGİ BİR DUYMA KAYBI VE SIKINTI OLMADIĞI GÖRÜLDÜ. UGULTU VE AĞRI VARDI KALMADI AMA ÇINLAMA HALA BAZI GÜN AZ BAZI GÜN ÇOK DEVAM EDİYOR SORMAK İSTEDİĞİM BAZEN GÜN İÇİNDE BİR ANDA KULAĞIMDAKİ ÇINLAMA KESİLİYOR BİR KAÇ SANİYE SONRA TEKRAR DEVAM EDİYOR. ACABA BUNLAR BİR İYİLEŞME BELİRTİSİ OLABİLİRMİ. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak temizliği sırasında ne oldu da çınlama oldu bilemiyorum. Yüksek sese mi maruz kaldınız acaba? Aralıklı olması sürekli olmasından umut verici.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
AKSAM KULAGIMA GLİSERİN DAMLATMIŞTIM SABAH SES GELMEYE BAŞLADI. SONRA SABAH KULAK KIRINI TEMİZLETTİK CINLAMA DEVAM ETTİ. ZANNIMCA KULAK KIRI YUMUSAYIP ZARA BASKI YAPINCA AKUSTİK TRAVMA ETİKİSİ YAPARAK CINLAMAYI BAŞLATTI. 6 AY ZARFINDA BAYA BİR AZALMA OLDU AMA CINLAMA GECMEDİ. SORMAK İSTEDİĞİM BAZEN OLMADIK BİR ZAMANDA KULAGIMA BİŞİLER OLUYOR VE 3 4 SANİYE CINLAMA DURUYOR KULAĞIM ESKİSİ GİBİ SAĞLIKLI DURUMA GELİYOR. FAKAT SONRASINDA ÇINLAMA TEKRAR BAŞLIYOR. BU BİR İYİLEŞME BELİRTİSİ OLABİLİRMİ? BU ARADA YAŞIM KIRKBES İLAÇ OLARAK BU SÜRE ZARFINDA DOKTOR TAVSİYESİ İLE BETASERC VE GİNKO BİLBAO KULLANDIM. ŞİMDİDEN TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ÖM
BİR YILDA İKİ YILDA 5 YILDA DÜZELEBİLEN HASTALAR VAR İMİŞ BU YUZDEN IYİLEŞME KONUSUNDA ÜMİTLİ OLABİLİRMİYİZ. SON GİTTİĞİM DOKTOR İLAÇ VERMEDEN BAKMIŞSIN BİR GÜN BİR BİR YERDE ÇINLAMAN GEÇMİŞ TIP BU KONUDA ÇARESİZ KALIYOR DEMİŞTİ.
ÖM
Ben iyileşme belirtisi olarak görüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam çinlamalar başlayalı 1 yıl oldu bazen az bazen çok devam ediyor Ama birde kulağının içinde bir noktada hep ağrı oluyor. Bu ağrı ile birlikte çınlamalarında ileride kaybolması mümkünmüdür. Vücudun ne zaman kendini tedavi edeceği belli olmaz diyorsunuz. İlerleyen yıllarda iyileşme ihtimalimiz varmı Bu konu ile alakalı tavsiyeleriniz olurmu? Şimdiden teşekkürler.
ÖM
Ağrı başka bir sebepledir. Çınlama bundan bağımsız. Dokular sürekli iyileşmeye meyillidir. Oran vermek mümkün değil maalesef. Yüksek sesten uzak durun sadece.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi