Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulakta nabız sesi
Hocam yüksek frekanslarda yapması beklenir derken tam anlayamadım kusura bakmayın bnim işitme testime baktınızda yaparmı yapmazmı ona göre bir yerlerime baktırmakla ugraşmak istiyorum ..
ÖM
İşitme testinizde iki kulakta da 4000-8000 Hz ciddi düşme var. Bunlar tiz ses çınlamasını açıklar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
irfan bey işitme testimi görmeden önce durumumdan size bahsettim boyun bölgesine yogunlaşın ve fizik tedaviye randevu alın demiştimiz size işitme testimi gönderdim yüksek frekanslarda yapabilir demişsiniz bn şimdi ozman boyun bölgesine baktırmım mı ? İşitme testimden mi çınlama yapıyor ona göre fizik tedavi bölümüne randevu almım mı yardımcı olun lütfen bana ?? şimdiden teşekkür ederim...
ÖM
İşitme testinizi görünce tiz çınlama yapar dedim. Sadece tiz çınlama için araştırılacaksa bu bilgi yeter. Şayet nabız şeklinde farklı bir ses daha varsa boyun üzerinde de durulmalı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İrfan hocam günaydın

4000-8000 tiz seslerde ciddi düşme var peki bu ciddi düşme tekrar yukarı çıkma ihtimali var mı neler yapmam gerekli yüksek frekanstan uzak durursam gürültülü ortamlardan ve ilaçlarımı kullanmam bu ince tiz seslerde düşmeyi yukarı çıkabilir mi ?erken teshis yapmak lazım mı yoksa zamanla kulak kndini toparlar mı tek korkum ince tiz seslerde düşme kalıcımı ..
ÖM
Sinir hasarı olduğu için düzelme beklemem. Sadece artmaması için herkes gibi yüksek sesten uzak durmanız gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam eskiye göre daha iyi gibi aslında eskiden daha çok şiddetliydi bu düzelmesi anlamına gelmiyormu ? Kulakı duymayan arkadaşlarım var ama onlarda çınlama yok bnim ince tiz seslerde düşme var dediniz gibi sanki düzelcek gibi hissediyorum size şunu sormak istiyorumm ince tiz seslerde düşme oldugu için yüksek frekanslarda bulundunuz zaman çınlayabilir dediniz mesela bugün hep evdeyim yüksek frekansta bulunmuyorum ama çınlamam az bir şekilde devam ediyor. Yüksek frekanslarda yapabilir derken yüksek frekanslarda bulunmadım zamanlarda da çınlaması normal mi yane kafam karıştı biraz kusura bakmayın .?
ÖM
yüksek frekanslarda bulunmadım taktirde çınlama yapmaması lazım diorsunuz dogru mu anlıyorum hocam ?
ÖM
Yüksek frekanslarda hücre hasarı olduğu için çınlama olur. Ekstra dışarıdan ses gerekmez.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Şimdi daha iyi anladım hocam. devlet hastanesindeki doktorum kulak çınlamamım betaserc 24mg ilaç verdi ve ilaçları kullan belki geçebilir dedi.özel hastanedeki kbb doktorum betaserc24 ve triplus mr 35 mg kullandında düşme yukarı çıkıcak merak etme dedi seninki bir şey deil bn burda 100 gördüm dedi yarıya kadar yukarı çıktını gördüm dedi sesler azaldına göre iyileşme var dedi .sizin fikirlerinizi önemsiyorum Siz de düzelme bekleme dediniz uygulayacagımız sizin önericeniz kortizon tedavisi ilaç vs. Bir takım uygulamalar varsa rica ediyorum denemek istiyorum zaten bugün muayehanenizi aradım size muayene olmak istedimi söledim ve bir soru sordum bir bayan arkadaşa bütün sonuçlarımı aldıktan sonramı gelim dedi evet sonuçlarınızı alın öle bakmak daha dogru dedi vakit kaybetmek istemiorm kurtarabilcemiz bir durum varsa lütfen yardımcı olun ???.. muayehanenize gelip orda yapabilcemiz işe yarıcak bir durum varsa denemek isterim ?
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi