Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulakta nabız sesi
Yaklaşık 4 yıldır sol kulağımda rüzgarlı yada sürtünmeli diyebileceğim nabız sesimi duyuyorum ama sadece gece yatttıpımda rahatsız ediyordu sol kulağımın üstüne yatınca ses kesiliyordu. Şuan 18 haftalık hamileyim bir ay önce ses aniden arttı artık gün içinde çok şiddetli bi şekilde sol kulağımda nabzımla uyumlu o sesi duyuyorum ses hiç kesilmiyor başımı sağa sola yada en ufak bi hareket ettirdiğimde rüzgar sesi gibi bi ses ile nabız uğultusu artıyo. Sol taraftaki kulapımın altına yada sol taraftaki boynumdaki damara bastırdığımda ses kesiliyor.kulağımın içindeki damardan kan pompalandıkça damarın içerden geçerken zorlandığını yada sürterek kanın geçtiğini hissediyorum. Bir ay önce beyin mr ve karotis usg çektirdim bişey çıkmadı.doktor mr anjiyo istedi ama şuan hamile olduğum için çektiremiyorum.doğuma daha 5 ay var bu süre içinde bu sorun neyden oluşuyorsa ciddi sonuçları olabilirimi diye çok endişeleniyorum.şuan ne yapmalıyım bu ses hamilelik ilerledikçe artacakmı benim hayatımı ve bebeğimin hayatını tehlikeye sokacak bişey mi çok korkuyorum ve ne yapacağımı nereye gideceğimi bilmiyorum lütfen yardım edin.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulağın yakınından geçen bir damar sesi kulağa yansıyordur. Önemli olduğunu zannetmiyorum. Doğum sonrası yaptırabilirsiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(31-01-2017, Saat:06:41 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulağın yakınından geçen bir damar sesi kulağa yansıyordur. Önemli olduğunu zannetmiyorum. Doğum sonrası yaptırabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
İrfan bey Merhaba

Kulak çınlaması ile ilgili araştırdım makale konu kalmadı size durumumdan bahsetmek istiyorum 20 gün önce sabah işe gittimde hava baya soguktu baya bir rüzgar vardı atkı ve berem yoktu baya üşüdümü hissettim ertesi sAbah kalktımda boynum agrıyordu genelde boyun agrıları olan birisiyim geçen sene boyun düzleşmesi teşhisi konuldu cabral 400 ve voltaran kas gevşeticisi kullanmştm geçen sene ilaçları bırakmıştım.İşten geldim akşam kulak çınlaması başladı ertesi gün baya bir arttı devlet hastanesine kbb bölümüne gittim işitme testi yapıldı . İşitme testimde hava sol 12-sag 7
Kemik sol 10-sag 5 sonuçları çıktı işitme testim biraz bozuk oldunu söledi kulak zarımda ve duymam sorun olmadıgını kulak kirimin olmadıgı söylendi.doktor bey askerlimi nerde yaptımı 10 yıl önce obüs atışlarında 2 kez bulundumu söledim ordan kalma bir şey oldunu söledi bnde 10 yıl önce olan bir durum kulakımı etkilermi dedim evet ilaçları kullan geçmezse alışmalısın dedi doktorum betaserc24mg yazdı. Bu işitme testimi başka bir doktora gösterdim bu işitme testi kulak çınlaması yapmaz boyun ve başka nedenlerini araştırmamı söledi .Ben ertesi gün başka bir özel bir hastaneye kbb bölümüne gittim doktor kulakıma baktı ve sinüsit olabilir die röntgen çekildim sinüsit oldumu söledi nurofen soguk algınlıgı ,betaserc24,triplusmr 35,apikobal b vitamini,tavanic 500mg sinüsit ilacı verdi ve senin kulagında sorun olmadıgını kulagına giden bir yerlerde sorun oldugunu söledi işitme testimdeki bozukluklarımı yukarı çıkabilceni söledi bnde ilaçlarımı aldım kullanıyorum seslerde biraz azalma oldunu hissediyorum bazende artıyor ses genelde nabız şeklinde oluyor. Bazen sabah kalkıorm ses pıt pıt şeklinde sol kulakta oluyor akşama kadar aynı şekilde devam ediyor bazen sag kulakıma geçiyor bazende her iki kulakta oluyor.Araştırmalarıma göre agız ve çene cerrahına gittim panoromik filmimde gömülü 20 lik dişlerimin ve normal 20 lik dişleirmin kulak çınlaması yapabilceni söledi haftaya 1 tane gömülü 20 lik diş ve 2 tane 20 lik dişlerimi çektiricem ve agız plakı kullanmayı dşnüorm.Bugün beyin cerrahisine gittim doktor beye kulak çınlamamdan bahsettim beyin mr çektirmemi söledi ve çektirdim haftaya sonucumu alcam.Yarında boyun mr çektirmeyi dşnüorm sizin sölediniz gibi baş ve boyun sorunları kulak çınlaması yapar die bnde zaten iilerlemiş boyun düzleşmesi var birde body vucut geliştrme sporu yapıorm genelde antrenmanalrda hep boynum agrırdı üstüne bide agır kaldırırırdım sporu bıraktım kulak çınlamam geçsin diye... Nöroloji bölümüne gittim başdönmesi (vertigo) varmıdır die baş dönmem yok ama yinede bakalım dedi bilateral Karotis ve vertebral arterler renkli doppler çektirdim boynumun sag ve sol damarlarına baktılar temiz çıktı... kulak çınlamasının stress yüzünden olcanıda duydum bu arada pskiyatriye gittim kulak çınlamamı anlattım lustral50 verdi 5 gün kullandım sonra bırakmak zorunda kaldım geceleri uyutmadı aslında bu ilaçlar 15 günde kendisini gösterir dedi doktor bnde çok erken gösterdi bıraktım .Sakız çignedimde dişleirimi sıktımda ses artıyor başka bir çene cerrahına gittim çene eklemi sorunum oldugunu söledi ve gömülü ve normal 20 lik dişlerle alakası olmadını olmadını sölediler kime inanacagımı şaşırdım napcamı bilemiyorum biri 20 lik dişler yapar diyor biri yok 20 lik dişler yapmaz çene eklemi sorunun var .kulak çınlaması ile bir arkadaşımında başına gelmiş onda çene kayması oldunu söledi 1 hafta sakız çignedim geçti dedi bnde sakız çignedim sanki biraz azalma oldumu bana mı öle gelior sizin yazdınız yorumlarda sakız çignemek bir işe yaramaz yazmışsınız bnde sakız çignemeyi bıraktım.Saglık ocagına gittim kan tahlillerim temiz çıktı tansiyonum 9-6 çıktı.birde sölediniz dedi b12 eksikligi çınlama yapar demişsiniz onu ölçtürmedim apikobal kullanıorm 20 gündür inş bir ölçtürüm merak ediyorum..Benim durumum bu biraz karışık bir başka doktor işitme testimi görüp çınlama yapmaz dior öteki yapar dior . Çene cerrahı 20 lik dişlerle alaksı var çene ekleminde sorunun yok dior başka bir cerrah tam tersini sölüyor sizden ricam 20 lik dişlerimi çektirimmi ?Nabız sesi geldigi için boyun damarlarımlamı alakası var mı ?lustral 50 antidepresana devam edim mi ?Tansiyonum düşük çınlama yaprmı ? Sizi yaklaşık 20 gündür takip ediyorum bütün yorumlarınızı okuyorum bana sölemek eklemek istediniz bir şeyler varsa yardımcı olmanızı çok isterim şimdiden teşekkür ederim hayırlı geceler dilerim .
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bir çınlama için çok fazla tetkik adeta aşırı check up diyeceğiniz bir durum yaşamışsınız. Bu bile insanı çok yıpratır. Benim önerim önce sakin olarak boyun üzerinde durmanız. Uygun bir zamanda fizik tedavi ile görüşmeniz bana mantıklı geliyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

İrfan bey günaydın

Öncelikle ilgi ve alakanız mesajıma cevap verdiniz için çok teşekkkür ederim.Şuan kalktım ve kulak çınlamam sol tarafda çok az bir şekilde yine bir nabız şeklinde ama baya bir az gibi dedim gibi bugün fizik tedavi bölümüne gidip boyun mr çektircem hepsinin sonuçlarını aldımda burda paylaşmak istiyorum güzel bir gün geçirmemiz dilegiyle ..
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Merhaba irfan bey bir sorum daha olcak işitme testimi paylaşıyorum sizce bu test çınlama yapabilir mi ?

http://i.hizliresim.com/OVQ1o5.jpg
ÖM
Yüksek frekanslarda yapması beklenir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi