Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merdivenlerden inerken bas donmesi
Hocam apartman merdiveninden inerken basim donuyor 1 2 katta bise olmuyor ama 6 7 katta kafam gidiyor sersemlesiyorum.Duz 500 basamakli merdivenden insem bisey yok ama apartmanin icinde done done ciktigimiz merdivenlerde basliyor bas donmesi tam etraf donmuyor ama hareket ediyo gibi geliyor bana bu neden olur
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
İç kulak hassas olması sebep olabilir. Aynı araç tutması gibi. Yavaş ve dinlenerek yapmayı deneyin değişiklik olacak mı bakalım.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Daha onceden boyle biseyim yoktu anksiyete bozuklugu var ayni zamanda.Peki hocam beyin tumoru filan buna neden olur mu veya daha ciddi bisey olma ihtimali var mi
ÖM
Beyin tümörü sadece merdivende bunu yapmaz mantıklı düşünürsek. Endişe ayrı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam ben size soyle bisey sormak istiyorum biraz uzun olucak ama yanitlarsaniz icimdeki endiseleri bi nebze giderebilirim..

Cocuklugumdan beri bu sikintiyi yasiyorum.Sene 1 veya 2 kez siddetli bas donmesi oluyor ayni gun icinde geciyor.Bazende 2 3 sene de 1 kez oluyor bu bas donmeleri %90 uykudan kalktigimda oluyor..Basim dondugu esnada saga veya sola dondugumde siddetleniyor 10 20 sn sonra geciyor bu dedigim sadece bas donmesi yasadigim donemlerde oluyor..

1-) 7 yildir anksiyete bozuklugu yasiyorum yani oyle dediler.Bu bas donmesi korkusu yuzunden.Bu zamana kadar cesitli testler yaptirdim.Oncelikle Norolojik testler,kan testleri,kbb muayenesi,isitme testi,pozisyonel vertigo testi,2 kez beyin tomografisi,kardiyolojik muayene ekg eko vs , belli zaman dilimlerinde cesitli kan sayim ve testleri,boyun doppleri ve aklima gelmeyen bi cok sey

Bunlarin hic birinde sorun cikmadi sadece sol mukus retansiyon kisti var dediler oda kronik sinuzit anlamina geliyormus..

Bu kadar test yaptirdim ciddi bi problem olma ihtimali varmi meneire,kulak tumoru,beyin tumor veya baska bisey ?

Döner koltuk testi,eng,kulaga sicak soguk su gibi testler yaptirmadim.Bi kac kbb doktoru isitme kaybim olmadigini soyledi en son siser diye bi yerde isitme testi yaptirdim onda kayip yok ama bazi frekanslarda düşüş var dedi..

Bu konuda cok endiseleniyorum yillardir bas donmesinden cok korkuyorum hocam ne yapmam gerekiyor veya nasil bi yol gosterirsiniz..Artik doktora gitmekten yoruldum
ÖM
Bide bu bas donmesi oldugunda ayni gun icinde geciyor sersemlik kaliyor.Yani gunlerce suren bisey degil.Kendi etrafimda bile 1 tur donsem kendimi kotu hissediyorum donecek gibi oluyor
ÖM
Pozisyonel vertigo atağı olabilir. Olduğu gün KBB uzmanına muayene olursanız belli olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(14-11-2016, Saat:07:13 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pozisyonel vertigo atağı olabilir. Olduğu gün KBB uzmanına muayene olursanız belli olabilir.

Meneire olma ihtimalim var mi peki hocam ? Gerci meneire olanlar cok daha agir geciriyormus ve gunlerce suruyormus sanirim
ÖM
Hayır, benzemiyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam arkadasin anlattigi sey bende de var..

3 4 kat inince bisey yok fakat 7 8 kat merdiven inip durunca gozlerimde bi gariplik hissediyorum tam donmede diyemiyorum 5 6 saniye beyinde bi yogunluk olusuyor ve geciyor

3 senedir spor yapmiyorum vucudum ham hizli ve uzun yuruyuslerde de durduktan sonra bi kac saniye beyinde yogunluk hissediyorum

Bu anlattiklarim Kbb ile alakali mi ? Benim aklima pozisyonel vertigo geliyor ama gercek donme yok yatarkende saga sola dondugumde sersemlik olusuyor bas donmesi gibi degil bi agirlik gibi gozlerim hareket ediyor gibi hissediyorum
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi