Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3-4 aydır geçmeyen geniz akıntısı ağız kokusu faranjit
Doğru haklisiniz mesajınızı okuyunca tekrar kontrol ettim bu sefer tam tersi oldu.. doktor bey hastanelerde kimse bana net bişey demiyor ben bu geniz akıntısından nasıl kurtulacağım.. biraz faranjit var diyorlar ama faranjit böyle geniz akıntısı yapar mı..bana sanki geniz akıntım faranjit yapıyor gibi geliyor..öksürme kaşınma kesinlikle yok sadece beyaz veya yarı şeffaf akıntı var ağzımı açınca görüyorum ve boğazımda doluluk hissi oluyor daima ve kötü koku var sürekli. .Bu faranjit mi? Sinüzit değil dediler burun eti de yoksa sorunu nerde aramaliyim? Reflü ye yönelik şikayetim yok ama alerji gibi bir şeyden olabilir mi?
ÖM
Sigara, reflü, hava kirliliği, havuz, alerji ve azalan sıklıkla birçok sebep olabilir. Tek tek elemek gerek.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam tekrar merhaba benim geniz akintisi-tahriş-bademcik şisligi- agiz kokusu sorunum hala geçmedi hepsi birlikte devam ediyor sürekli boğazımda sarı akıntı, mukus var. en son aeuris isimli alerji ilacı kullandım akıntıyı koyulastirdi ama gecirmedi. Alerji testi yaptırmadim yaptirmali miyim?
ÖM
Yaklaşık bir yıldır geniz akıntısı devam ediyor boğazıma baktığımda kızarık ve akinti arttığında sol bademcik bölgesi zonkluyor. En büyük sorun da ağız kokusu yapması . Yani ne yapabilirim artık çarem kalmadi en az 10 kez doktora gittim reflü ya da gastrit var mı bilmiyorum ama midemle ilgili tek şikayetim yok . Ne gibi yollar izlemeliyim hangi testleri yaptırmalıyım..Sorunu nerde arayacağım..
ÖM
Daha önce dediğim gibi birçok sebep bakılmalı ve elenmeli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba geniz akıntım için en son bana alerji hapı verildi o da ise yaramadi. Ben idrar yolları enfeksiyonu için doktora gitmiştim ve bana Azomax 500 mg 3 film tablet antibiyotik verildi ve bu ilaç boğazımdaki geniz akıntısıni geçirdi ve bademcigimdeki şişliği indirdi.ancak ilaç bitince iki gün sonra eski hale dondu ben bunu doktora söylediğimde suprax 400 mg 4 film tablet yazdı daha iyi gelir dedi. Ancak 3 tableti içtim ve kendimi aşırı halsiz hissediyorum ve etki hissetmedim . Kalan iki tableti icmeyip Azomax içmem doğru olur mu? Ve sizce Azomax in etkinliği ile boğazımdaki akıntının bağlantisi ne olabilir. Azomax geçirme ihtimali var mı yoksa sadece rahatlattı mı sizce..
ÖM
Maalesef internet ortamında ilaç önerisi mümkün değil. İlaç sadece muayene eden hekim tarafından önerilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Peki teşekkürler
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Merhaba uzun olacak ama lütfen yardımınızi bekliyorum..geniz akıntısı sorunum vardi hala geçmedi dün yine doktora gittim alerijiden başka sebep olamayacağı tanısı konuldu. Bununla devam eden ağız kokusu problemi için size danışmak istediğim bir şey var benim sol bademciğim diğerine göre daha hassas gibi geliyor ağrı hissediyorum ve hafif şişlik ve alt kısmında hafif iltihap görünümü var daima kalıyor o. Ben kokunun genizdeki akintidan mı yoksa bademcikteki iltihap görünümunden mı geldigini anlamak için kulak çöpü ile test ettim ve akıntıdan hiç koku hissetmedim ama bademcikteki iltihaplı bölgeden kesinlikle o kokuyu aldim. Koku oradan geliyor . Doktor bademciginde önemli bir sıkıntı yok demişti . Anlayamadiklari ne olabilir sizce içi iltihap olabilir mı ? Ya da görünmeyen bademcik taşı olabilir mı?
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi