Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SİNÜZİT , GENİZ ETİ, BURUN ETİ ,
(03-08-2016, Saat:07:38 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz bu tür endişeler ile kendinize eziyet ediyorsunuz. Sinüzit varsa uygun tedavi ile düzelir. Daha önce de dediğim gibi kanser gibi teşhisler hekim tarafından konur. Size problem yok denmiş, patoloji temiz.

Anladım hocam tşk ama yoğun yumşak doku artışı endişelendirdi beni özür dilerim yoksa bt kemik erazyonu vs yok sadece sinüzler diraz dolu ve yoğun yumşak doku artışı diyor.
ÖM
(04-08-2016, Saat:03:41 AM)KARASAHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-08-2016, Saat:07:38 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz bu tür endişeler ile kendinize eziyet ediyorsunuz. Sinüzit varsa uygun tedavi ile düzelir. Daha önce de dediğim gibi kanser gibi teşhisler hekim tarafından konur. Size problem yok denmiş, patoloji temiz.

Anladım hocam tşk ama yoğun yumşak doku artışı endişelendirdi beni özür dilerim yoksa bt kemik erazyonu vs yok sadece sinüzler diraz dolu ve yoğun yumşak doku artışı diyor.

MASTOİD SELLÜLLER DÜZEYİNDE SAĞDA FOKAL T2 İŞNTESİTE ARTIŞ ALANLARI MEVCUT Confused
ÖM
HOCAM BU SON VALLA SAĞ VE SOL SİNÜZLERDE ÖRNEK ALINDI RAPOR EKTEDİR ?

Biopsi Numarası: 103802
Rapor Bilgileri
Geliş Tarihi: 12.08.2016
Rapor Tarihi: 12.08.2016
Parçanın Alındığı Doku:
Bilateral Maksiller ve Etmoid Sinüs
Klinik Tanı:
NAZAL POLİP Bulgular:
Doç. Dr. Çağlar Çallı
Klinik Bilgiler

Patolojik Bilgiler Makroskobik Bulgu:
Sağ: Büyüğü 7x5x4 mm boyutta 2 adet mukozal polipoid materyal Z Sol: En büyüğü 7x5x5 mm boyutta 5 adet mukozal polipoid materyal Mikroskobik Bulgu:
Gönderilen biyopsi örneklerinde polipoid gelişim göstermiş, ödemli stromasında damar yapıları, bez yapıları, fibrozis ve hemosiderin yüklü makrofajları da içeren mikst yangısal hücre infiltrasyonu taşıyan, yüzey] silli silindirik epitel ile döşeli lezyonlar izlendi.
Tanı:
1-2. NAZAL POLİP (Bilateral Maksiller ve Etmoid Sinüs) Yorum:
MALİGNİTE YOKTUR.
Sağ ve sol maksiller sinüs ve etmoid sinüsten gönderilen örneklerde malignite saptanmamıştır.
ÖM
HOCAM Bİ YORUM LÜTFFEN ?
ÖM
Normal polipoid dokular.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Tesekkurler hocam saolun
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi