Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SİNÜZİT , GENİZ ETİ, BURUN ETİ ,
Merhabalar kulak çınlaması kulakta dolgunluk vs şikayetleriyle 1,5 ay önce doktora başvurdum ilaç verip kronik sinüxit teşhisi koyup geçiştirdi 15 gün sonra özele çıktım geniz etim %70 ve maksiller sinüz sağ taraf ağırlıklı olmak üzere dolmuş daha sonra üst yutak küçük dil arkasında bi et farkettim ilaçlarım bitince tekrar doktora gittim evet et var dedi sinüz tomografisi çekti ilaçların faydası olmamış dedi burunda etler var alerjin var dedi 4 gün önvce ameliyat oldum geniz etim alınmış burun etlerim törpülenmiş boğazmdaki et alınmış sinüzlerin birindeki kist sert ve büyük çıkmış patolojiye gönderilmiş daha sonuç gelmedi bugün 4 gün ama genizde gelen kanama halen kesilmiş değil sanırım geniz eti alındığı için oluyor bilmiyorum doktor sürekli normal diyor ama ben genel durum olarakta kötüyüm ve büyük ihtimal maksiller sinüz kanseriyim patoloji sonuçlarını aldıktan sonra yanınıza gelebilir miyim.

Saygılarımla.
ÖM
Ve hocam burun kemiğide düzeltildi dün içindeki silikonlar alındı. sabah özellikle ağzım burunum kan dolu uyanıyorum gün için dede genizden tüpürükle kan geliyor psikolojim bozuldu sonuçlar daha çıkmadı Sad
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Teşhis ve ameliyat tekniği hakkında muayene etmeden yorum yapamam maalesef. Hafif kan gelebilir ancak yoğunsa doktorunuza tekrar muayene olun lütfen. Kanser şüpheniz endişenizden kaynaklanıyor bence, patoloji çıkmadan netleşmez, sakin olmanızı öneririm.
Sağlık dileklerimle.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam 2 defa kontrole gittim doktora genizden kan geliyor yani burundan gelmiyorda boğazın arkasından genizden geliyor, doktor normal değip yolluyor sabahları resmen kan kusuyorum ağzımın içi dolu oluyor. kanser şüphem kronik sinüzit ve ordan alınan kistin sert olması ve boğazın üst yutak tarafında et olmasından kaynaklanıyor, hocam sinüzdeki kist sert büyük olma ihtimali varmıdır . ayrıca hemen cevabınız için tşk ederim.
ÖM
birde hocam sağ ve sol çene altı boğaz kısmında 22*6 mm 21*7mm lenf bezi bulundu ama doktorum normal dedi buna 1 cm büyük lenf bezleri tehlikeli değilmidir hocam.
ÖM
Kanama konusunu bilemiyorum tabii görmediğim için. Diğer konuda sakince patoloji sonucunu bekleyin derim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
hocam saolun yani kist sertse temiz olma ihtimali varmı Sad
ÖM
Elbette. Bunu hekime bırakın.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(13-07-2016, Saat:08:48 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elbette. Bunu hekime bırakın.

Hocam sonuçlar :
3 cc hacminde metaryal 1

Mikrosgobik bulgular :
Adenold yüzey epitelinde fokal erozsyon , eksudatif fibrib birikimi ve inflamatuar hücre infiltrasyonu, epitel altında ise germinal merkezli follkül yapılaru oluşturulmuş lenfoid doku izlendi

Tanı Ç
KRONİK ADENOİDİT + REAKTİF LENFOİD HİPERLAZİ ( ADENOLDEKTEMİ METARYALLERİ )

YORUM
MELİGNİTE YOKTUR .
ÖM
Bu raporda kanser yok.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi