Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulak akıntısında yüz felci riski
Exclamation 
hocam merahaba.23 yasındayım.bebekliğimden beri orta kulak iltihabım var.tekrarlaryan iktihaplar ve zar delinme durumu mevcuttu.2005 ve 2007 de sag ve sol kulagımdan olmam üzere iki ameliyat gecirdim.falat basarısız olundu.o sırada cihz kullandım yaklasık 5 sene.fakat cihaz sürekli akıntılarımı daha da arttırıyordu.2012 de sol kulagımdan tekrar ameliyat oldum.ilk aylr sorunsuz olsada sonrasında akıntılarım arttı dıs kulak yokum cok daraldı ve kulagımda sürekli mantar olusmaya basladı.cok fazla kasınıyor ve akıyotrdu.bu sürede sürekli doktora gidiyodum ama basarısız oldugunu belirtti.bende farklı bi hastaneseye yöneldim..gittigim fakültede hoca ile görüşme fırsatım oldu.hoca temporal tomografime ve odio testime baktı.ameliyat önerdi fakat 3 defa oldugum için olmak istemedim cünkü ümidim yoktu.hoca .kulakların saglam ameliyatla düzelebilir fakat ameliyat olmazsan yüz felci olma riskin cok yüksek dedi.işitmenide düzeltebiliriz dedi.işitmem düşük odlugu için sosyal ve egitim hayatımda sorunlar yasıyorum ve hoca bu kulaklarla cihaz kullanamıcagjmı söyledi.sizce be yapmalıyım cok kararsızım
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Uygun bir operasyonla düzeltilmesi ideal anladığım kadarı ile. Kronik enfeksiyon ve kolesteatomlu durumda yüz felci riski var.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
merhaba.ameliyat olmam için 2 ay boyunca kulak akıntımın olmaması gerkeiyordu.size daha önce yazdıgım zamanlarda tedavime baslamıstım ama kulagım tekrar akmaya basladı maalesef.kulak yolum cok fazla daraldıgı için kiri atamıyormuş ve ıslak kalıyormus sürekli.girttigim doktorlar öyle dedi.simdi tekrar cipro, supragut ve onadron tedavisine basladım .fakat supargut ve onadron damlaları kulak yolumdan içeriye gitmiyor döküldügü yerde kalıyor.ne yapmalıyımSad
ÖM
kulak yolum cokd ar oldugu içn mi böyle oluyor yoksa bi tukanıklık oldugu içinmi.bugün doktra gittim temizliyecekmisiniz dedim birikinti yok dedi.
ÖM
Birikinti yoksa damlaların içeri gitmesi gerekir. Hepsi gidecek hiç dışarı akmayacak diye bir kural yok. Ayrıca kolesteatomlu bir kulak aralıklı olarak akar, sürekli kuru kalamaz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam merhaba
Babamın kulakları çocukluğundan beri sıkıntılı daha önce Kulak zarı ameliyatlıda olmuş.Şu an yaşı 52. Dün sol kulağından akıntılı iltihap nedeniyle ameliyat oldu.Bu ameliyat sonucu yüzünün sol kısmı felç kaldı. Bu felç geçicimidir? Geçse ne kadar sürede geçer? Teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Gecmiş olsun.
Yüz sinirinin gördüğü hasara bağlı. Hekiminizle konuşunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(24-03-2018, Saat:09:01 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Gecmiş olsun.
Yüz sinirinin gördüğü hasara bağlı. Hekiminizle konuşunuz.

Teşekkürler hocam.
Doktor yüzde 90 geçer dedi.
İnşallah olumlu sonuçlanır.
ÖM
Acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(24-03-2018, Saat:07:40 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acil şifalar.

Hocam merhaba tekrardan rahatsız ediyorum.
Ameliyat sonrası doktor iltahabı temizlerken yüz sinirinde şişme oldu.Bu sebepden felç kalınma oldu demiş.Bu şişme olayı yüz felcinin kalıcı olmasını sağlar mı? Şimdiden teşekkürler.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi