Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3,5yaş kulak sıvısı ve geniz eti
Merhaba;yaklaşık 4ay önce kızımda hafif bir işitme kaybı hissettim.kbb uzmanına götürdüğümde baş boyun filmi çekip geniz etinin büyük olduğunu be kulağında sıvı olduğunı söyledi.kızım aynı zamanda alerjik bronşit.kreş çocuklarında bu durumun çok sık yaşandığını biliyorum.rutin kullandığımız bir çiğneme tableti var alerji için ayrıca dr muz o..ris diye bir fısfıs önerdi 3 aydır onuda düzenli kullanıyoruz.3 jaftada bir de basınç testi yapılıyor.dr muz direk ameliyat etmek istemedi alerjik durumundan dolayı ızun sürdüğünü fısfıs ve çiğneme tabletiyle bir süre geçirdik en son muayenemizde ameliyat olması gerektiğini söyledi.tüp+geniz eti..yazın ameliyat pek uygun görülmüyor sanırım ve dr muz yaz aylrında bir ihtimal geçebileceğini söylüyor.açıkçası geç kalmaktan da korkuyorum nasıl bir yol izlemeliyim? 3hafta önceki test sonucumuz şöyle Left volume 0.61 compliance 0.08 pressure -136 gradient 0.01. Right volume 0.43 compliance 0.01 pressure -168 gradient 0.01 yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Öncelikle ameliyat kuralları oluştu ise yaz ayları da ameliyat olur merak etmeyiniz. Takip altında kalıcı işitme azlığı olmaz merak etmeyin. Tuzlu su önermem sadece. Bunun tetiklediğini görüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi