Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BT Sonucum Yardımcı Olurmusunuz
Information 
Her iki anterior anterior ve posterior hücrelerinde sfenoid sinüsde mukozal kalınlaşma izlendi. Her iki maksiller sinüs totale yakın opasifiye olmuştur.
Her iki Osteomeatal birim kapalıdır.
Nazal septum orta hatta ve simetrik uzanım göstermektedir.
Sol alt nazal konka hipertrofiktir.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sinüzit bulguları var. Bunlar muayene, hikaye ve orijinal BT bulgularının incelenmesi ile birlikte değerlendirilir. Hasta iken çekilen film farklı çıkar ayrıca.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(01-05-2016, Saat:09:06 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sinüzit bulguları var. Bunlar muayene, hikaye ve orijinal BT bulgularının incelenmesi ile birlikte değerlendirilir. Hasta iken çekilen film farklı çıkar ayrıca.

ben yıllardır sinüzit rahatsızlıgımdan bogaz efenksiyonları yaşıyordum bundan 10 yıl önce kadar artık bademciklerim kendiliginden tonsilit üretmeye başladıgı için alındı ilaç tedavilerim bitmeden tekrar eden boğaz hastalıgı yaşıyordum şimdi son dönemde gene aynı rahatsızlıkları yaşıyorum artık 3. nesil antibiyotik uygulamalarına ragmen hastalıkların 2. ilaç tedavilerinde geçiyor

sizce bu rahatsızlıklarım tamamen geniz akıntımdan mıdır.
ÖM
Kronik problem ise evet olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(02-05-2016, Saat:02:38 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kronik problem ise evet olabilir.

İşin aslı baş ağrısı vs belirtileri zaten mevcut senelerdir. 26 yaşındayım kendimi bildim bileli üst solunum yollarım tıkalı koku zor alırım en önemliside 2 yıldırda artık eğilemiyorum gözlerim çıkacak beynim patlıcak gibi oluyorum ve bu belirtirelim hergün var her dakika var son 2 aydır ilk gıcık öksürükle başladı geceleri gündüzleri nefes alamıcak kadar yoğun sıklıkda öksürüge tutuludum ilk iğne tedavisi sonrasında ilaç tedavisi ile 2 haftada anca bitirdik hemen arkasından 3. haftada boğazlarım şişti su dahi içemicek şekilde ve tedaviye başladılar(3. nesil antibiyotik grubu hapla) ve akıntım içinde illadin burun spreyi kullandım boğazlarım şişmesiyle öksürüm tekrarladı boğazımdan öksürdükçe kan geliyordu yutkunurken kramlı gibi sanki yara vardı batıyordu boğazlarımda şimdi sürekli hasta olcakmışım gibi boğazlarımda bir ağırlık mevcut baş ağrılarımdan gün içinde farkında olmadan cenemi sıkıyorum dişlerime kadar ağrılarım oluyor ameliyatla bu sinüzit denen rahatsızlıkdan kurtulabilirmiyim yada bir dönem rahatlayabilirmiyim.
ÖM
Anlattıklarınız kronik sinüzit ile uyumlu. Uygun ameliyatla iyi olmanız beklenir. Tabii alerji, reflü, havuz, sigara gibi sebepler ayrıca değerlendirilmeli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi