Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kr farenjitin tedavisi yok??
Orta arkadaş bu soft lazer ve koter tedavisini uygulayan doktorların isimlerini verebilir misin? Bir de kronik faranjiti tamamen iyileştirebiliyorlar mı?
ÖM
hocam burada yazdıklarım benim düşüncelerim değil.tüm dünyadaki çoğu kbb uzmanları bunu söylüyorlar.sizin gibi düşünen kbb uzmanlarıda var.her düşünceye saygımız sonsuz.lakin sizin dediğiniz şekilde iyileşen olmadığı için hangi bilimsel veriye göre bu düşünceniz oluştu bilmiyorum.bende o yüzden düşüncenize varsayımsal diyorum.

tahriş ortadan kalkarsa boğazdaki deformasyonda iyileşir diyen doktorlarımız dolayısıyla önce bu tahriş sebeblerini ortadan kaldırarak hastanın rahatlamasını sağlıyorlar ama hasta tekrar tekrar gelip benim şikayetlerim azda olsa devam ediyor yani tamamen iyileşemedim dedikleri zaman ise senin durumun psikolojik diyorlar.yani hasta doktora göre iyileşmiş ama psikilojik olarak orada rahatsızlık hissediyor.ama hastaya sorarsanız tam olarak iyileşmemiş ve internette bu doktorların bu tutumunu eleştiren binlerce kr farenjit hastası var.(kişisel olarak algılamayın lütfen.genel durum böyle ne yazık ki)

ben mesela ilk 3-4 kbb uzmanına gidip sende bir şey yok dediklerinden sonra.enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmiştim.sonuçta bu da bir enfeksiyon.belki bir faydası olur düşüncesinde idim.hocamız tecrübeli yaşlı bir doktordu.durumu anlattım.sonra farenks bölgesini inceleyerek evet sende kr farenjit var dedi.hocam peki dedim; neden gittiğim kbb uzmanları sende bir şey yok diyerek beni gönderiyorlar? oğlum dedi; kr farenjitli boğazdaki deformasyonu her kbb doktoru ayırt edemez.edenlerin bir kısmıda uğraşmak istemedikleri için sende bir şey yok derler.bu deformasyonu fark edenlerin diğer kısım ise elinden bir şey gelmediği içinde haliyle bu hastalığın tıpta tedavisi yok demekten başka bir şey yapamaz.ama şahsi olarak tedavi geliştiren doktorları arayarak bulabilirsin dedi.bende bunun üzerine bir çok kbb doktorlarına gittim.bir çoğu amerika ve avrupada eğitim almış ünlü doktorlardı ve neredeyse hepsi bu deformasyonun düzelmesi için bir tedavi olmadığını söylediler.ama yukardaki mesajımda da yazdığım gibi koter,lazer gibi uygulamaları yapan doktorları buldum ve sizinle paylaşmak istedim.isterseniz bu doktorların iletişim bilgilerini verebilirim.fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.çünkü bu doktorlardan birine gitmiş ve tamamen iyileşmiş ama öncesinde 100 den fazla kbb doktorundan fayda görememiş insanlar tanıdım.yani bu hastalığın tedavisi öncelikle doğru teşhis ve doğru tedavidir.
[/quote]
ÖM
Bence cogu doktor bunu teshis bile edemiyor. Kendim naturopathim ama bizim alandada bu konuda yuzde yuz duzelme zor. Dusuk lazer tedavisi benimde dikkatimi cekti. Amerikada yasadigim icin ben bir tane bile doktor bulamadim.
Ama internetde gordugum kadari ile Turkiyede birkac doktor dusuk doz lazerle tedaviyi yapiyor.
Turkiyede bile bu lazer aletini satan firma var. Cok pahalida degil. Ureticide tabiki Cin. 150 ile 380 dolar arasi. Akliniza gelecek butun kronik hastaliklari 6 ay gibi surede duzeltiyor. Lazerle (tabiki dusuk doz degil) yapilan ameliyatlarda kanama olmuyor, Keske butun cerrahlar bunu uygulasa. Dusuk dozda lazeri zaten yuz kirisikliklari sac cikartma gibi kozmetik alanda kullaniyorlar. Teknik ayni. Kan dolasimini saglayip dokuyu canlandirmak. Bu kosullarda bencede dusuk dozda lazer ise yarar.
(13-06-2017, Saat:11:09 AM)Nevin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam burada yazdıklarım benim düşüncelerim değil.tüm dünyadaki çoğu kbb uzmanları bunu söylüyorlar.sizin gibi düşünen kbb uzmanlarıda var.her düşünceye saygımız sonsuz.lakin sizin dediğiniz şekilde iyileşen olmadığı için hangi bilimsel veriye göre bu düşünceniz oluştu bilmiyorum.bende o yüzden düşüncenize varsayımsal diyorum.

tahriş ortadan kalkarsa boğazdaki deformasyonda iyileşir diyen doktorlarımız dolayısıyla önce bu tahriş sebeblerini ortadan kaldırarak hastanın rahatlamasını sağlıyorlar ama hasta tekrar tekrar gelip benim şikayetlerim azda olsa devam ediyor yani tamamen iyileşemedim dedikleri zaman ise senin durumun psikolojik diyorlar.yani hasta doktora göre iyileşmiş ama psikilojik olarak orada rahatsızlık hissediyor.ama hastaya sorarsanız tam olarak iyileşmemiş ve internette bu doktorların bu tutumunu eleştiren binlerce kr farenjit hastası var.(kişisel olarak algılamayın lütfen.genel durum böyle ne yazık ki)

ben mesela ilk 3-4 kbb uzmanına gidip sende bir şey yok dediklerinden sonra.enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmiştim.sonuçta bu da bir enfeksiyon.belki bir faydası olur düşüncesinde idim.hocamız tecrübeli yaşlı bir doktordu.durumu anlattım.sonra farenks bölgesini inceleyerek evet sende kr farenjit var dedi.hocam peki dedim; neden gittiğim kbb uzmanları sende bir şey yok diyerek beni gönderiyorlar? oğlum dedi; kr farenjitli boğazdaki deformasyonu her kbb doktoru ayırt edemez.edenlerin bir kısmıda uğraşmak istemedikleri için sende bir şey yok derler.bu deformasyonu fark edenlerin diğer kısım ise elinden bir şey gelmediği içinde haliyle bu hastalığın tıpta tedavisi yok demekten başka bir şey yapamaz.ama şahsi olarak tedavi geliştiren doktorları arayarak bulabilirsin dedi.bende bunun üzerine bir çok kbb doktorlarına gittim.bir çoğu amerika ve avrupada eğitim almış ünlü doktorlardı ve neredeyse hepsi bu deformasyonun düzelmesi için bir tedavi olmadığını söylediler.ama yukardaki mesajımda da yazdığım gibi koter,lazer gibi uygulamaları yapan doktorları buldum ve sizinle paylaşmak istedim.isterseniz bu doktorların iletişim bilgilerini verebilirim.fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.çünkü bu doktorlardan birine gitmiş ve tamamen iyileşmiş ama öncesinde 100 den fazla kbb doktorundan fayda görememiş insanlar tanıdım.yani bu hastalığın tedavisi öncelikle doğru teşhis ve doğru tedavidir.
[/quote]
ÖM
Faranjitin ana sebepleri viral kaynakli oldugu icin Biofilm tabakasi sadece virus degilde strep mikroplarinin sebep oldugu faranjit icin gecerli olabilir. Maalesef bazen doktorlarimiz basit bir strep testi yapmak yerine antibiyotik yazmalari sonucunda birde bagirsak florasi bozuluyor. Bagisiklik sistemide bozulunca durum dahada kotuye gidiyor.
(12-01-2016, Saat:12:37 AM)orta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam merhaba,

bu deformasyondan başka nedenler üzerinde düşündüğümüz zaman boğaza yerleşen bakterilerin biofilm oluşturma ihtimalleri üzerinde de durmak gerekiyor.bu şekilde de düşünen kbb uzmanları var.

ama mesela klimadan etkilen bir boğaz için öncelikli neden deformasyon olmalıdır.

hocam size sorum şöyle olacak; size bir hasta boğaz şikayetleri için geldiği zaman ve siz bu boğaz ağrılarına neden olan şeyleri ortadan kaldıracak tedavileri uyguladıktan sonra boğazdaki tamamen iyileşme sürecini ne kadar zaman olarak söylersiniz.yani deformasyona uğrayan bir boğaz size göre bu deformasyona neden olan durumlar ortadan kaldırıldıktan sonra ne kadar süre sonra tamamen iyileşir.

boğazın yapısına göre demezsiniz umarım çünkü elinize bir çizik atsanız bile o çiziğin bile kapanıp iyileşmesi için maksimum bir zaman aralığı vardır.ben net bir cevap almak istiyorum.
ÖM
Merhaba,
Bahsettiğiniz teorik olarak boğazdaki "waldeyer halkası"nı yok etmek. Yani lenfoid dokuları yakmak. Lazer, radyofrekans, kriyoterapi fark etmez. Ben bunun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Boğazdaki dil kökü de dahil lenfoid dokuyu yok etmenin sağlığa aykırı olduğunu düşünüyorum. Burada reflü, ağız hijyeni, beslenme gibi diğer sebepler üzerinde durulmalıdır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Şu soft lazer tedavisini uygulayan doktorların isimlerini verin nolur
ÖM
Kim uyguluyor bilemiyorum. Ayrıca burada özel isim kullanmıyoruz. Sanırım internetten öğrenmeniz mümkün.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Bilen varsa yazsın nolur boğazım 3 aydır düzelmiyor
ÖM
(28-08-2017, Saat:08:07 AM)Heiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilen varsa yazsın nolur boğazım 3 aydır düzelmiyor
ÖM
içini karartmak istemem ama benim 4 yıldır hiç geçmiyor. hayatımdan bezdim. ömrüm çürüdü gitti bu hastalık yüzünden
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi