Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hangi burun spreyi?
Exclamation 
Merhaba doktor bey.
6 yaşındaki oğlumda alerjik astım var.çok sık hastalanıyor..gene hafif soğuk algınlığı başladı.çocuk doktorumuz azda olsa geniz akıntısı var..umarım kulağa vurmadan atlatır dedi..aferin pediatrik ve illiadin yazdı ayrıca denizsuyu spreyindende sık dedi.. ama kbb doktoruda hafif geniz akıntısı var dedi soğuk algınlığı şurubunu kullanabilir dedi..ama 24 saat arayla bir fıs nasonex yazdı.illiadini kullanma dedi..kafam karıştı iyice..
1,5 ay önce gene kbb doktorumuz nazosfer yazmıştı 1 ay kullandırdı..memnun kaldık ama 10 gün geçmeden çok ağır bir şekilde orta kulak iltihabı geçirdi..bu spreyleri araştırdım yan etkileri korkuttu beni açıkçası..
burunda delinme,sık kanama ve kan hücrelerinde azalmaya sebep olduğundan dolayı enfeksiyon kapmaya müsait hale getirdiği yazıyor..zaten oğlumun bağışıklığı çok zayıf.yanında bir kere hapşıran olsun hemen kapıyor Sad kararsız kaldım spreyi kullanıp kullanmamakda.anasınıfınada gittiği için dahada açık hastalık kapmaya..
1-nasonex mi illiadinmi vermeliyim..her iki doktorda farklı şeyler verdi....yardımcı olur ve fikrinizi söylerseniz çok sevinirim..iyi günler iyi seneler Smile
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sizi anlıyorum.
Nazoster türü spreyler alerjik burun problemleri için verilir ve uzun kullanımı genelde güvenlidir. Nezleyi engellemez. Hatta tek başına ters etki yapar nezle ikin.
İliadin türü damlalar burun açıcıdır. Benim yöntemim sadece beş gece kullanımdır.
Tuzlu sular ise kullanmadığım maddelerdir. Hatta nezle iken sinüzit ve orta kulak iltihabına yol açtığını görüyorum.
Bu bilgiler ışığında karar vermeniz daha uygun.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
teşekkür ederim hemen cevap verdiğiniz için..peki son bir soru daha sorsam.. Smile
burun tıkanıklığı nezleyle alakalı gibi geliyor bana.peki geniz akıntısıda burun tıkanıklığı sebebimidir?nazosterin buna herhangi bir tedavi edici etkisi oluyormu?
Nezle elbette burun tıkanıklığı yapar. Nazoster sadece alerjiye bağlı tıkanıklıkta etkilidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
anladım..çook teşekkür ederim doktor bey..karne tatilinde istanbula gelme ihtimalimiz var..size gelip oğlumun muayenesini yaptırmak isterim..tekrar iyi seneler diliyorum..iyi akşamlar..
Rica ederim. Geçmiş olsun.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi