Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KBB
Kliniğinizde burnum ve boğazım için endoskopik vb. aletlerle muayene olmak istiyorum, sgk am var acaba bu muayene fiyatı ne kadardır ? yardımcı olursanız acil geleceğim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Maalesef sgk anlaşmamız yok.
Bilgileri 02164675175 nolu telefondan alabilirsiniz.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba; Babamın yıllardır damağında sertlik var. Ağrı yok. O yüzden bugüne kadar erteledi. Acaba nereye gösterebiliriz ? Teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak burun uzmanına muayene ettirmeniz gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Sayın doktorum merhabalar,
Eylülün ortası gibi burnunda kaşıntı ve hapmşırmam başladı. Ekim ortası gibi burun tıkanıklığı da başlayınca bir KBB uzmanına gittim. Yüz tomografisi çektirip. Müzmin sinüzit başlamış dedi. Bana antibiyotik,sudofed,mazejik sprey,otrivitrine sprey,nac tablet, sinüs rinse verdi. Hepsini kullandım ancak burun tıkanıklığım geçmedi tekrar gittim. İlk gittiğimde sağ kullağımın ufak bir rüzgarda hemen ağrı yaptığını söylemiştim. O zaman bakmadı ama sisteme yazmış ikinci gidişimde bir de boyun ultrasonu istedi. Yanlış hatırlamıyorsam 12mmlik 3 adet lenf nodu tespit edildi. burnunda da et çıkmış dedi. Bu seferde mazejik hap, erasef antibiyotik, omnaris sprey, illiadin sprey (benim isteğimle önceden bir kaç kez faranjitim olmuştu ve bir kerede genzime sinüzit akıntısı olmuştu- bunlarıda ilk gittiğimde belirtmiştim-) verdi. Bir hafta lenf bezlerini kontrol için tekrar gelmemi söyledi. Ama 2. verilen ilaçları kullandığım hafta Burnum tamamen tıkandı. Gittiğimde 14 mm lenf nodu tespit edildi ve beni enfeksiyon uzmanına gönderdi. bir kaç kan tahlili sonucunda %24 ezenofilim olduğu yani aşırı alerjimin olduğunu söyledi. Enfeksiyon doktorunun verdiği ilaçları kullandım bünyemde bir rahatlama oldu ve bir hafta sonraki tam kan testinde tüm değerlerin normal olduğu söylendi. Ancak burun tıkanıklığım geçmedi ve hatta bugün sabahtan beri geniz bölgemde bir kitle hissediyorum. Boynunun sağ kısmında da hafif bir şişlik var ve ara ara kulağımda, boğazımda çok kısa süreli ağrılar oluyor. Enfeksiyon doktoru lenf bezimde bir şey olmadığını söylemişti. Ben bugün tüm ilaçları kullanmayı durdurdum ama burun kaşıntım başladı. Burun akıntımsa en başından beri hiç geçmedi hatta bugün kanlı bazı alıntılarda geldi. Çoçukken aşırı kanama olduğu için burnundaki damarlar yakılmıştı ancak yaz aylarında kanamalarım hep devam etti. Bir endişem de eğer yukarıdaki durumlar sonucu ameliyat gerekirse bu kanamalar olumsuz etki yapar mı? Yukarıdaki durumlar ameliyata işaret ediyor mu?
SAYGILARIMLA
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınız alerjik şikayetler. Bunun araştırılması ve uygun ilaçların kullanılması gerekir. Üzüldüğüm nokta günümüzde bana göre gerekli olmayan birçok testin, filmin muayene ve akıl süzgecinin önüne geçmesi. Niçin hemen tomografi, ultrason düşünüldü bilemiyorum. Ayrıca ben buruna tuzlu su kullanımını önermiyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Çok teşekkür ederim. Hızlı ve çabuk sonuç alabileceğimi düşündüğüm için önceden gitmediğim özel bir kuruma gittim. Her tomografi ve ultrasondan iyi para aldılar. Birde son gittiğimde beni yönlendirdikleri doktorun özellikle estetik ameliyatları için o hastanede olduğunu öğrendim. Sizin söylediklerinizi de duyunca aklıma kötü şeyler geldi. Çok teşekkür ederim, sağolun.
ÖM
Rica ederim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

hocam merhaba bn 22 yaşındayım senelerdir kesintisiz her sabah ama her sabah şiddetli derecede başağrısıyla uyanıyorum, tüm gün ağrıyla ve uykusuz yorgun dolaşıyorum halsiz kalıyorum, hergün hergün hergün kendini tekrarlayan dayanılmaz bir başağrısı, 5 sene önce bir kbb uzmanına gitmiştim çok küçük bir geniz eti var dedi ayrıca burnumun göz çukuruna yakın kısmında sağtarafta kemik fazla yani diğer tarafa göre büyük, o zaman gittiğim doktor gece beyne yeterince oksijen gitmediği için sabhları ağrıyla uyanman normal dedi ağrı kesici verdi sprey verdi gönderdi geceleri burnum felaket tıkanıyor sagtarafı ve nefes alamıyor sprey kullanınca açılıyor. hocam bnm ne yapmam gerekir ameliyat mı olmalıyım yoksa gerek yok mu yada ömür boyu geceleri burun spreyimi mi elimde taşıyacağım lütfen bana yardımcı olun Sad
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ağrınızın sebebi KBB ile ilgili de olabilir, başka sebeplerle de. Detaylı hikaye, muayene ve gerekirse tetkikler sonrası sebepler bulunmalı ve ona göre tedavi edilmeli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi