Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geniz Akintisi
Exclamation 
Merhabalar.6 aydir devam eden bir geniz akıntı problemim var.Grip geçirmiştim ondan sonra başladı ve hâlen devam ediyor geçmedi.Bogazimda sumuk tarzi yapışkan şeyler akıyor.Sabahlari kalkinca daha çok oluyor ve gün içinde de devam ediyor.Birkac doktora gittim,antibiyotikler,gargaralar,suda cozunen tablet ilaçlar kullandım geçmedi. Bu hastalığın herhangi başka bir çözümü var mı? Birde eczanelerde satılan okyanus suyundan alsam faydası olur mu?Şimdiden teşekkür ederim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Normalden uzun sürmüş. Sigara, reflü, havuz bunu arttırabilir. Bunlar varsa üzerine gidilir. Yoksa bol su içip biraz daha beklemek akıllıca olabilir. Tuzlu suları hiç önermem.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Yorumunuz için teşekkür ederim.Sigara kullanimim yok.Reflu olup olmadığını bilmiyorum.Suyu elimden geldiği kadar bol içiyorum.Bunun yanında 2 haftadır adaçayı içiyorum.
ÖM
Geniz akıntısı için ameliyat önerir misiniz?
ÖM
En son doktora gittiğimde allerjik rinit olduğunu söyledi ve bir tane burun spreyi ile alerji hapı yazmıştı.Aldim 2-3 hafta düzenli kullandım yine faydası olmadı.Bunun için ameliyat önerir misiniz onu merak ediyorum?
ÖM
Geniz akıntısının sebep veya sebepleri bulunmalı. Sebebi düzeltmek için ameliyat gerekiyorsa mesela kronik sinüzitte olur, yoksa geniz akıntısı ameliyatı diye bir şey yok. KBB uzmanının daha detaylı incelemesi gerek durumu. Belki sinüzit filmi de isteyebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhabalar.Geniz akıntısı şikayeti ile bu sefer özel bir KBB hastanesine gittim.Endoskop ile muayene yapıldı ve allerjik rinit ve reflü hastalığından şüphelenildi doktorlarim tarafından.Allerjik rinit konusunda önceden gitmiş olduğum doktor bana şu ilaçları yazmisti:Crebros 5mg. hapı ve Rinoclenil 100 mcg Nasal burun spreyi yazmıştı.Bu ilaçları aldım ve düzenli olarak 2-3 hafta kullandım bir faydasını görmemiştim.Bu sefer gittiğim özel hastanede ise bana Allerjik rinit konusunda Desmont 5/10mg. hapı ve Allergodil Nasal burun Spreyi yazıldı.Ayni zamanda reflüden de şüphelenilmişti bunun için ise Pulcet 40mg.(asit pompası inhibitörü) hapı yazıldı.Şimdi bunları kullanmaya başladım.
Birde ozel hastanede burnumdan tomografi film cekildi.Sonucunda burun kemigimde egrilik cikti.Bunun ameliyati varmis.
Doktorum ameliyat öneririm dedi ama bu eğriliğin doğrudan geniz akintisiyla bir ilgisi var midir?Birde size danışmak istedim.Cevaplarsaniz sevinirim.İyi günler.
ÖM
Eğriliğin geniz akıntısı ile direk ilişkisi yoktur.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Merhabalar;Benim Geniz Akıntısı problemim yaklaşık 1 sene oldu ama halen geçmedi.1 sene önce grip geçirmiştim grip geçtikten sonra bu geniz akıntısı problemi başladı.Önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi antibiyotikler,gargaralar,suda çözünen balgam seyreltici ilaç,burun spreyi,boğaz spreyi,boğaz pastili,allerjik rinit için ilaçlar... Kısacası her türlü gereken ilaçları kullandım bu zamana kadar ama hiçbir faydasını görmedim.Artık bu akıntı çok rahatsız etmeye başladı.Çok tiksiniyorum ve canım yemek yemek istemiyor.Ben hastalığımın Kronik Sinüzit olduğunu düşünürüyorum.Kronik Sinüzit için ameliyattan öte çok iyi bir yöntem olan Balon Sinoplasti yöntemini internetten gördüm.Önerir misiniz? onu soracaktım.Cidden artık çok rahatsız olmaya başladım bu hastalıktan.Cevaplarsanız sevinirim.İyi günler dilerim.Ayrıca böyle bir forum açtığınız için size ayrıyeten teşekkür ederim.
ÖM
(04-03-2016, Saat:11:14 AM)Sedat AYDIN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar;Benim Geniz Akıntısı problemim yaklaşık 1 sene oldu ama halen geçmedi.1 sene önce grip geçirmiştim grip geçtikten sonra bu geniz akıntısı problemi başladı.Önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi antibiyotikler,gargaralar,suda çözünen balgam seyreltici ilaç,burun spreyi,boğaz spreyi,boğaz pastili,allerjik rinit için ilaçlar... Kısacası her türlü gereken ilaçları kullandım bu zamana kadar ama hiçbir faydasını görmedim.Artık bu akıntı çok rahatsız etmeye başladı.Çok tiksiniyorum ve canım yemek yemek istemiyor.Ben hastalığımın Kronik Sinüzit olduğunu düşünürüyorum.Kronik Sinüzit için ameliyattan öte çok iyi bir yöntem olan Balon Sinoplasti yöntemini internetten gördüm.Önerir misiniz? onu soracaktım.Cidden artık çok rahatsız olmaya başladım bu hastalıktan.Cevaplarsanız sevinirim.İyi günler dilerim.Ayrıca böyle bir forum açtığınız için size ayrıyeten teşekkür ederim.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi