Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKUT SİNÜZİT
İYİ GÜNLER ... GEÇEN GÜN KBB'YE GİTTİM. AKUT SİNÜZİTİN VAR DEDİ İLAÇ VERDİLER. ŞUAN KULLANIYORUM VE İLAÇLAR BİTMEK ÜZERE. BU 2 GÜN SANKİ GÖZÜME YUMRUK YEMİŞİM VE YANMA VAR. BU HASTALIĞIN GEÇECEĞİNE BELİRTİ Mİ ? YADA DAHADA İLERLEMİŞ Mİ ? TŞK EDERİM HOCAM..
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bakteriyel ise uygun antibiyotik ile düzelir. Sadece tuzlu su ile burun yıkama önermem.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
merhaba doktor bey, ben yaklaşık 6 ay önce şiddetli baş ağrısı şikayeti ile doktora gittim. tomogrofi istendi,sonuç şu şekilde yazıyor, yardımcı olursanız çok sevinirim, saygılar...
Bt, Beyin
HASTANIN KONTRASTSIZ KRANİAL MULTİDEDEKTÖR BT İNCELEMESİNDE;
İnceleme 5 mm kalınlıkta kesitler alınarak yapılmıştır.
Posterior fossa yapıların değerlendirilmesinde; serebellar hemisferler, 4. ventrikül ve beyin sapı oluşumları tabiidir. Bazal sisternler simetrik ve normal genişliktedir.
Supratentorial alanların değerlendirilmesinde; 3. ventrikül tabiidir. Lateral ventriküllerde orta derecede dilatasyon mevcuttur.
Bilateral talamuslar, bazal ganglionlar, sentrum semiovale, kapsüla eksterna ve interna normal yoğunlukta izlenmiştir.
Nazal septum sola deviyedir. Sağ orta konkada konka bülloza mevcuttur. Ethmoid selüller, maksiller sinüsler ve sfenoid sinüs sağ kompartmanında mukozal kalınlaşma görünümleri izlenmektedir.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sadece film raporu ile yorum yapmak yanlış maalesef. Hastanın muayenesi ve şikayetleri ile birleştirilmeli. Buradaki problemler kliniğe yansıyorsa önem taşır. Baş ağrısını buna bağlamak hemen mümkün değil.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi